Bir turnuvadan çok daha fazlası

Alaçatı Big Fish

Columbia PFG ana sponsorluğunda, Port Alaçatı Marina’da 14-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Alaçatı Big Fish, organizasyon başarısı ve sergilenen dostça mücadeleyle göz kamaştırdı.

Haber: Eray Emin Aydemir

Organizasyon yapmak bir beceridir. Sık sık organizasyon yapan biri doğal olarak bu becerisini geliştirir ve işinde uzmanlaşır. Ancak unutulmayacak, başarı grafiği yüksek bir organizasyon için sadece beceri yetmez. Yoğun bir çalışma ve planlama da ister. Columbia PFG Alaçatı Big Fish, hem bir balık turnuvasının nasıl yapılması gerektiği konusunda, hem de doğayla dost ve katılımcıları mutlu eden bir yapı olması sebebiyle, özel olduğunu her geçen yıl gösteriyor.

14-17 Eylül tarihleri arasında Alaçatı’nın eşsiz atmosferinde gerçekleştirilen turnuvada “ne eksik?” sorusunu turnuvayı takip eden bir gazeteci, eski bir spor muhabiri olarak kendime sordum durdum. Yapılabilecek her yapılmıştı ve organizasyon kaliteli bir İsviçre saati gibi tıkır tıkır işliyordu. Bunda doğal olarak organizatörler İlknur ve Ertuğrul İçingir’le beraber turnuvada her yere yetişen organizasyon yetkilisi Müge Bolat’ın uykularından fedâkarlık ederek verdikleri çabanın etkisi büyüktü. Kendi kendime sorduğum sorunun yanıtı belliydi; “Eksik hiçbir şey yok. Her şey üst düzey…”

Alacati-Big-Fish-KazananDOSTÇA SARILMALAR

Henüz gün doğmamışken 16 Eylül Cumartesi sabah saatlerinde düzenlenen “Rastgelsin Kahvaltısı” bir kahvaltıdan daha çok birbirini uzun süredir görmeyen dostların buluşması tadındaydı. Manivela Coffee Truck’tan yayılan kahve kokusunun yoğun olduğu kahvaltıya, Smyrna’nın leziz boyozları eşlik ederken, hem sportif balıkçılar hem de turnuvayı takip eden basın mensupları birbirlerine sarılıyor ve hasret gidiriyorlardı. Kim bilir? Bu organizasyonun sıcak bir ortamda geçmesinin ana nedeni belki de sabahın ilk ışıkları bile gözükmemişken günü aydınlatan dostluktu.

Alaçatı Big Fish izlenim yazısının devamını Eylül 2017 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.

Yorumunuzu yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir