Ata’ya saygı dalışı

Ata’ya saygı dalışı

Ata’mız Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 83. yılında Erke Marine, Hüseyin Doğdu Diving ve Orfoz Diving’le bir araya gelerek “Ata’ya Saygı Dalışı” gerçekleştirdi.

Erke Marine, Türkiye mümessiliğini üstlendiği sualtı scooter’ı SuBlue ürünlerinin test edilmesi ve denenmesi amacıyla Türkiye’nin dalış merkezlerinden Kaş’a gitti. Burada, Hüseyin Doğdu Diving ve Orfoz Diving’in önerisiyle Ata’mızın aramızdan ayrılışının 83. yılında SuBlue ürünleriyle bir saygı dalışı planlanlandı.

Sabahın erken saatlerinde Kaş’tan ayrılarak dalış yapacakları yere giden dalış ekibinde Özgür Dara, Hüseyin Doğdu, Cahide Akın, Hüseyin Çetin, Yusuf Soral ve Yeşim Ersoy bulunuyordu. Hazırlıklarını yapan ekip, 08.50 itibarıyla suya girdi.

Ekip üyeleri SuBlue Sea Scooter modelleri MixPro, NavBow ve Tini ile birlikte hızlı bir şekilde dalışa geçti. Tüm ekip saat 09:00’da bayrağın açılacağı yere vardı. Ekip tam 09.05’te Ata’mızın resminin bulunduğu bayrak törenle açıldı. Ekip bir dakikalık saygı duruşunun ardından SuBlue seascooter ile yüzeye çıktı.

Erke Marine’in dalışın notlarını paylaştıkları yazılarında, “Bu anlamlı günde desteklerini esirgemeyen @Hüseyindogdu_diving ve Orfoz Diving dalış üyelerine çok teşekkür ediyoruz.” denildi. “83. ölüm yıldönümünde büyük kurucuyu anarken, onun en önemli iki prensibi Gerçekçilik ve Barışçılık konularını bir kez daha hatırlatmalıyız. Bunlardan birincisi bilim rehberliğine, laikliğe ve çağdaşlık kavgasına; ikincisi ise, gerçekte de ifadesini bulan “Yurtta sulh, cihanda sulh!” ilkesine götürüyor.” sözleri vurgulandı.