O elmayı yemeyecektin Adem!

Her geçen gün hayatımızın içine doğru yaklaşan yapay zeka uygulamalarından denizcilik sektörü de mutlaka nasibini alacak…

Elektrikli günler…

Bu ara herkes gergin. Kafalar karışık. Ülkede ekonomik hareketlilik tavan yapmış durumda. Çoğunluğa bir panik hali hakim.

14 yaşındayız!

Bir doğum günü sayımızı daha hazırlamanın sevinci içindeyiz. Bu sayıyla birlikte 14 yılı geride bıraktık. D

Hayat kısa, kuşları zaten biliyorsunuz…

Bir yılı daha geride bırakıyoruz. Dünyanın tuhaf bir dönemden geçmesi bir yana, ülkemiz de karmaşık günler içinde. 2021 Küresel Riskler Raporu’na göre, iki yıl içinde istihdam ve geçim krizleri, geniş…

Doğayı taklit eden tasarımlar

İnsan ırkı olarak ne kadar güçlü olursak olalım bizden daha güçlü ve zeki olan bir şey var: Doğa! Doğayı taklit eden tasarımlar birçok icat yapan insanoğlunun ilham kaynağı olmuş durumda…

Büyük buluşma

Eylül ayının gelmesiyle tekne üreticileriyle deniz tutkunlarının bir araya geldiği büyük buluşma Cannes’tan İstanbul’a birçok fuarda gerçekleşecek.

22 Ağustos’u bilir misiniz?

Kısmet yelkenlisinin dünya seyahatini tamamlayıp İstanbul sularına döndüğü 15 Haziran 1968’i birçok denizci bilir. Oysa 22 Ağustos 1965, Boroların dünya denizlerine açıldığı tarih… Çoğunluk bilmez.

Denizlerimiz olmazsa…

İnsan kadar yaşadığı yere zarar veren başka bir canlı yok. Denizlerimiz olmazsa ne yelken açabiliriz ne de motoru maviliklere basabiliriz.

Viya Böyle

İlkler önemli, birçok insan için ilham vericidir. Birçok kişiye ilham olan, yelkenli tekneyle dünya turu yapan ilk Türk kadını Zuhal Atasoy bu aydan itibaren Viya Böyle ile bizimle olacak.

Ne bulursan al, ne bulursan ol

Gidişat bu sezonun da uzun olacağı ve yeni tekne sahiplerinin koylarda demir atacağını gösteriyor. Niyetiniz varsa vakit kaybetmeyin ve kendinize uygun tekneyi alın.