Doğayı taklit eden tasarımlar

İnsan ırkı olarak ne kadar güçlü olursak olalım bizden daha güçlü ve zeki olan bir şey var: Doğa! Doğayı taklit eden tasarımlar birçok icat yapan insanoğlunun ilham kaynağı olmuş durumda…

Büyük buluşma

Eylül ayının gelmesiyle tekne üreticileriyle deniz tutkunlarının bir araya geldiği büyük buluşma Cannes’tan İstanbul’a birçok fuarda gerçekleşecek.

22 Ağustos’u bilir misiniz?

Kısmet yelkenlisinin dünya seyahatini tamamlayıp İstanbul sularına döndüğü 15 Haziran 1968’i birçok denizci bilir. Oysa 22 Ağustos 1965, Boroların dünya denizlerine açıldığı tarih… Çoğunluk bilmez.

Denizlerimiz olmazsa…

İnsan kadar yaşadığı yere zarar veren başka bir canlı yok. Denizlerimiz olmazsa ne yelken açabiliriz ne de motoru maviliklere basabiliriz.

Viya Böyle

İlkler önemli, birçok insan için ilham vericidir. Birçok kişiye ilham olan, yelkenli tekneyle dünya turu yapan ilk Türk kadını Zuhal Atasoy bu aydan itibaren Viya Böyle ile bizimle olacak.

Ne bulursan al, ne bulursan ol

Gidişat bu sezonun da uzun olacağı ve yeni tekne sahiplerinin koylarda demir atacağını gösteriyor. Niyetiniz varsa vakit kaybetmeyin ve kendinize uygun tekneyi alın.

Denizde kadın uğurdur

Eşit işe eşit ücret yasası Türkiye’de 1967’de, İngiltere’de ise 1970’de onaylanmış. Türkiye, 1967’deki Türkiye değil artık. Olmamalı da zaten ancak değişim her zaman ileriye doğru olmalı.

Türkiye deniz ülkesidir

Türkiye deniz ülkesidir, eğer ülke olarak denizcilikte ilerlemek istiyorsak herkes taşın altına eline koymayalı ve bu yönde çalışmalıyız.

Tekneyi yazdırmak mı? Daha neler göreceğiz!

Hayatımızda şu son bir yılda o kadar çok şey değişti ki, bilimkurgu filmlerinde izlediğimiz birçok sahne belki de artık çok uzakta değil.

Değişim dönemi

Bir Düsseldorf Boat Show sayısı hazırlamayı planlarken gündem yine değişti, Kovid 19 vakaları arttı.