Denizlerimiz olmazsa…

İnsan kadar yaşadığı yere zarar veren başka bir canlı yok. Denizlerimiz olmazsa ne yelken açabiliriz ne de motoru maviliklere basabiliriz.

Viya Böyle

İlkler önemli, birçok insan için ilham vericidir. Birçok kişiye ilham olan, yelkenli tekneyle dünya turu yapan ilk Türk kadını Zuhal Atasoy bu aydan itibaren Viya Böyle ile bizimle olacak.

Ne bulursan al, ne bulursan ol

Gidişat bu sezonun da uzun olacağı ve yeni tekne sahiplerinin koylarda demir atacağını gösteriyor. Niyetiniz varsa vakit kaybetmeyin ve kendinize uygun tekneyi alın.

Denizde kadın uğurdur

Eşit işe eşit ücret yasası Türkiye’de 1967’de, İngiltere’de ise 1970’de onaylanmış. Türkiye, 1967’deki Türkiye değil artık. Olmamalı da zaten ancak değişim her zaman ileriye doğru olmalı.

Türkiye deniz ülkesidir

Türkiye deniz ülkesidir, eğer ülke olarak denizcilikte ilerlemek istiyorsak herkes taşın altına eline koymayalı ve bu yönde çalışmalıyız.

Tekneyi yazdırmak mı? Daha neler göreceğiz!

Hayatımızda şu son bir yılda o kadar çok şey değişti ki, bilimkurgu filmlerinde izlediğimiz birçok sahne belki de artık çok uzakta değil.

Değişim dönemi

Bir Düsseldorf Boat Show sayısı hazırlamayı planlarken gündem yine değişti, Kovid 19 vakaları arttı.

Değişen dünya değişen tasarımlar

Geçen yıl, daha dünyada pandemi ilan edilmemişken, değişen dünya ile birlikte geleneksel medyanın dijitale dönüşme sürecinden söz etmişim.

Yeni hayat için gerekli bilgiler

Panedemi bir süre daha hayatımızda olmaya devam edecek. Yeni hayat düzeninde yatçılık bu pandemiden olumlu yönde etkilenen sektörlerden biri.

İhtiyacımız olan hikayeler

Dergimiz ekim sayımızda ihtiyacımız olan hikayeler ile aramıza katılan yeni denizci dostlarımızla büyük bir aile olmaya devam ediyor.