Türkiye göründüGezi

Türkiye göründü

Katamaran transferinin son bölümünde; Katar’dan başlayıp 4 bin deniz mili seyir yaptığımız, 7 ülke, 5 deniz geçtiğimiz bu 66 günlük…

Dünyanın en iyi dalış noktalarıGezi

Dünyanın en iyi dalış noktaları

Köpekbalıkları ve vatozlarla dalmak, dünyanın sayılı dalış noktalarını ziyaret etmek, gece dalışları yapmak istiyorsanız dünyanın en iyi dalış noktaları rehberimiz…

Zümrüt gözlü SardinyaDünyayı Dolaşan Türkler

Zümrüt gözlü Sardinya

Akdeniz’in ikinci büyük adası olan Sardinya, zümrüt rengi denizi, tertemiz bembeyaz pırıl pırıl plajlarıyla bizi huzurla sardı.

Harikalar Diyarı: Galapagos AdalarıGezi

Harikalar Diyarı: Galapagos Adaları

Galapagos Adalarına yolculuk, kapsamlı hazırlıklar gerektiriyor, ancak ödülü büyük. Jessi Zevalkink deneyimini paylaşıyor.

Hırvatistan’ın çağrısıGezi

Hırvatistan’ın çağrısı

Hırvatistan gezi yazısı 3. bölümüyle devam ediyor. Bakir Kornati Adaları’ndan romantik Sibenik kentine… Kittel’ler Hırvatistan’ın masalsı coğrafyasında seyirleri sürüyor.

Hırvatistan’ın çağrısıGezi

Hırvatistan’ın çağrısı

Uzun bir kış uykusundan sonra, Thomas ve Jutta Kittel’in Marlow 72’si adalarla dolu cennet Hırvatistan kıyılarını keşfetmek için yola çıkıyor.

Faroe Adalarına SeyirGezi

Faroe Adalarına Seyir

RYA’dan eğitimini tamamlayıp son üç yılda 15 bin milden fazla deniz aşırı seyir yapan Kila Zamana’nın yelken hayallerini kasvetli ve…

Göcek: Doğa ve tarihin buluşmasıLivar

Göcek: Doğa ve tarihin buluşması

Türk amatör denizciliğinin ve yat turizminin mabedi sayılır Göcek. Sadun Boro, Vira Demir kitabında “Size bağrında unutulmaz günler vaat eden,…

Akdeniz’de bir Külkedisi masalıGezi

Akdeniz’de bir Külkedisi masalı

Yaşamlarını teknede sürdüren Özlem ile Özkan, Kekova bölgesinin müdavimi oldukları koyları hakkında bilgiler veriyorlar.

Az bilinen İtalyaGezi

Az bilinen İtalya

Thomas ve Jutta Kittel; Sicilya, Messina’dan dolaşarak İtalya çizmesinin mahmuzunda, Adriyatik kıyısının altına sıkışmış Manfredonia’ya doğru yola devam ediyor.