Yelkenin dünya kupası; SSL Gold Cup

Yelkenin “Dünya Kupası” SSL Gold Cup’ta yarışan yazarımız Haluk Babacan, hem bu özel yarışı hem de deneyimlerini aktarıyor.

Danimarka’da başarı şart

İlk olimpik kota yarışlarına bir yıl kadar süre kaldı. Önümüzdeki yıl Danimarka’nın Aarhus kentinde yapılacak ilk olimpik kota yarışları büyük önem taşıyor.

Ara sınıf eksikliği

Yanlış planlama ve ara sınıf eksikliği yüzünden zar zor yetiştirdiğimiz gençler daha sporcu olamadan kaybolup gidiyor. Bu konuda somut adımlar atılmalı.

İletişim sorunları

Federasyon, kulüpler ve sporculardaki iletişim sorunları yıllardır devam ediyor.Bir türlü çözülemeyen bu sorun teknenin ahşap kısımlarını yiyen kurtlar gibi

Sadece TAYK yetmez

Denizde hayatta kalma sertifikasının zorunlu tutulması son derece önemli bir hamle. Ancak bu hamle sadece TAYK ile sınırlı kalmamalı.

Bunlar da bizimkiler…

Ülkemizde birçok tekne yapıldı. Bazısı yurtdışında başarı kazananların birebir kardeşleri, bazısı ise özgün tasarımlar…

Travmatik sezon

Federasyon seçimlerini sıkı bir çekişmeyle bitirdik. Sporumuza, büyük ve asil ailemize yakışan şekilde bir devir teslim gerçekleşti.

Rekabet özledik

Yoğun geçen bir yelken sezonunun sonuna geldik. Olimpiyat Oyunları ve geçen yılki gibi kesintiye uğramayan yat yarışları büyük keyif verdi.

Sistem değişmeli

Türkiye Olimpiyat Takım olarak Rio Oyunları’nı çok tatmin edici olmayan bir tabloyla bitirdik. Her ne kadar yelken başarılı olarak kabul edilse de Spor Bakanımız başarısız olan spor dallarının başkanlarını istifaya…

Rio Olimpiyat Oyunları

Seul Olimpiyat Oyunları ile başlayan yeni dönem olimpiyat maceramız Rio Olimpiyat Oyunları ’na kadar kesintisiz olarak devam etti.