Evo R4 XT

Evo R4 XT

Palma Uluslararası Fuarı’nda Evo R4 XT’nin güvertesine adım attığımızda en önde gelen özelliği anında göze çarpıyordu. Evo Yachts, XT (uzatılmış) versiyonu özellikle Evo için Besenzoni tarafından tasarlanmış özel imalat bir kıç platform taşıyor. Amaç üç farklı kullanım sağlamak. Akdeniz’de yüksek bir iskeleden geçişi kolaylaştırmak için yükseltilebiliyor, su hattına kadar indirilerek plaj alanınızı bir metre genişletiyor veya su altına indirilerek su sporları ve bot işlerinizde kullanılabiliyor. Bu çok iyi bir özellik ve etkisi bir çift genişletilebilir yan güverte sayesinde daha da çok hissediliyor.

Diğer Evo modelleriyle ortak noktada, bu yatay platformlar eni iki metre kadar artırıyor, ancak endüstrinin daha sık rastlanan aşağı inen teraslarının aksine dikey parapetleri yerinde kalarak güverteden kayarak açılıyor ve emniyet hissini azaltmadan size dev bir parti alanı sunuyorlar.

Evo R4 XT’nin stili aynı şekilde özgün. Bardan, dümen istasyonundan, tutamaklardan ve hard-top’tan baş güverte güneşlenme minderlerine ve hatta hoparlör kafeslerine kadar baktığınız her yerde sade modern açılar var. Altıgen bir bardak tutucu dairesel olana kıyasla daha az kullanışlı olsa da bu özelliklerin toplam etkisi son derece çarpıcı.

Makineyle işlenmiş kaymaz plakalı şeffaf plastikten üretilmiş basamaklar alt koridorda hızlı bir aydınlık değişimi yaratıyor. Buradan başaltındaki dönüştürülebilir yemek bölümüne, sancakta bir ıslak mekâna, iskelede opsiyonel kuzineye ve havuzluk zemini altındaki küçük ve kullanışlı omurga hattına dik çift kişilik yatağa erişim sağlanıyor.

Performans açısından Evo R4 XT, bir çift Volvo Penta IPS 650 38kt süratle çok süratli sayılmaz. Ancak R4 XT gezi kullanışlılığı veya safkan spor amaçlı değil. Model açıkça ve tavizsiz günübirlik tekne keyfine öncelik verenlere yöneliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ


TAM BOY 13,12m (43ft 1in)
EN 4,52m (14ft 10in)
MAKİNELER Çift Volvo Penta IPS 650
MAKSİMUM SÜRAT 38 knot
FİYATI 827 bin Euro (Güncel fiyat için fiyat alınız)
İLETİŞİM nautiqueyachting.com