Fairline Yachts’a yeni tesis

Fairline Yachts’a yeni tesis

Fairline Yachts’a yeni tesis

Fairline Yachts, 70 feet üzerinde tekneler inşa edecekleri ikinci bir tesis açacağını duyurdu.

İngiliz lüks tekne üreticisi Fairline Yachts, İngiltere’de yeni bir üretim tesisi planlarını açıkladı. Yeni tesis sayesinde firmanın mevcut Oundle, Northamptonshire lokasyonunda üretilenlerden daha büyük modeller inşa edilebilecek. Bu yeni tesisle Fairline Yachts 200 kişilik ek bir istihdam oluşturacak.

70 feetin üzerindeki modeller, teslim öncesi kontroller ve müşteri teslim işlemi de yeni tesiste gerçekleşecek. Yeni tesisin yeri ise daha sonra açıklanacak.

Fairline Yachts Genel Müdürü Russell Currie “Bu attığımız büyük adım, Fairline Yachts’ın İngiltere’nin tekne yapımına yatırım yapma konusundaki kararlılığını kanıtlıyor. Ocak 2016’da yeni şirketi faaliyete geçirdiğimizde verdiğimiz sözlerden biri, bayilerimizin satmak istediği ve müşterilerinin kendi istediği tekneleri inşa etmekti. Bu amaca ulaştık. Bununla birlikte, küresel pazar sürekli olarak değişiyor ve birçok ana yatçılık bölgesi, şu anda yaratabileceğimizden daha büyük yatlara ihtiyaç duyuyor. Mevcut Oundle tesisimizdeki yapım yeteneklerimiz üzerindeki kısıtlamalar nedeniyle büyümemizi, attığımız yeni adımla gerçekleştireceğiz.” yorumunu yaptı.

Yeni Fairline üretim tesisinde inşaat çalışmaları bu yıl başlayacak ve ilk tekneler 2018 yazının sonlarında üretime başlayacak. Fairline Yachts, 2018 ilkbaharında piyasaya sürülecek olan Targa 43 OPEN ve gelecek yıl Cannes Yachting Festivali’nde sergilenecek yeni Squadron 64 için Cannes Yat Festivali’nde render görüntülerini Fairline severlere tanıttı. karina.com.tr

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.