MAN iSea ekranına Red Dot Award’dan ödül

MAN iSea ekranına Red Dot Award’dan ödül
MAN Motorları iSea

MAN tarafından teknelerde kullanım kolaylığı için tasarlanan dijital ekran iSea, Red Dot Award’da Product Design 2020 ödülünü kazandı.

Farklı boylardaki tekneler için ideal çözümler sunan MAN’ın tekneler için ürettiği ekran, tasarım dünyasının prestijli yarışmalarından biri olan “Red Dot Award”da ödüle layık görüldü. MAN iSea ekranı; bu yıl 60 farklı ülkeden, 6 bin 500’den fazla ürünün değerlendirildiği yarışmada; “kompakt yapısı, zamandan bağımsız tasarım özelliği, fonksiyonelliği ve estetik görünümü” ile Red Dot Award: Product Design 2020 ödülünü kazandı.

Deniz motorları konusundaki ürün çeşitliliğiyle öne çıkan MAN motorları, teknelerde kullanım kolaylığı sağlayan birçok motor elektroniğini tek bir ekranda buluşturdu. Motorları, ekranları ve kumanda kolları için ürettiği yeni motor elektroniğini de iSea ürün tanımı altında birleştirdi. Tekneler için 7 ve 5 inç’lik iki farklı boyutta özel üretilen iSea ekran, uluslararası tasarım yarışması ‘Red Dot Award’ ödülüne layık görüldü.

MAN iSea

iSea ekranı, 6 bin 500 ürün arasından seçildi

Yoğun ilgi gören ‘Red Dot Award: Product Design 2020’ ödülleri için bu yıl da 60 ülkeden, 6 bin 500’ün üzerinde ürün için başvuruda bulunuldu. Önceki yıla kıyasla yaklaşık yüzde 18 oranında başvuru artışı yaşanan yarışmada tüm ürünler; sahip oldukları estetik güzelliğinin yanı sıra kullanılan malzemeler, malzemelerin işlenme şekli, yüzey yapısı, ergonomi ve işlevsellik gibi çeşitli kriterlerle incelendi. 40 kişilik uzman jüri ekibinin, yoğun ve titiz değerlendirmelerinin sonucun MAN Motorları’nın iSea ekranı; “kompakt yapısı, zamandan bağımsız tasarım özelliği, fonksiyonelliği ve estetik görünümü” ile ‘Red Dot Award: Product Design 2020’ ödülüne hak kazandı.

Ekran, tüm bileşenlerin gerek birbirleriyle gerekse harici sistemlerle yüksek bağlanabilirliğini sağlamasının yanı sıra motor çalışmasını, kumanda değerlerini, alarmları, başlatma/durdurma, video aktarımı ve daha birçok farklı fonksiyonu bir arada sunuyor.

Yedi adet çevre biriminin tek bir ekranda birleştirerek, tekne düzenli ve modern bir kontrol paneline sahip olmasını sağlayan iSea ekranda, akılı telefonlardaki IPS (In-Plane Switching) ekran teknolojisi kullanılıyor. Sade ve düşük kurulum derinliğiyle ön plana çıkan ekran, yüksek parlaklığa sahip cam yüzeyi ile kullanıcılara geniş görüş açısı sağlıyor. Basit menü yapısı, kaydırma hareketleriyle sezgisel bir kullanıma imkan tanıyan minimalist dokunmatik ekran, aynı zamanda sahip olduğu su geçirmeyen IP67 koruma sınıfı sayesinde güvenle kullanılabiliyor.