Dünyaca ünlü Perrotin Bodrum’da

Dünyaca ünlü Perrotin Bodrum’da

Bodrum Loft, 1 Temmuz Cumartesi günü dünyaca ünlü, Fransa merkezli Perrotin galerisinin “French Delights” sergisinin açılışına ev sahipliği yaptı.

Bodrum Loft, bu yaz ziyaretçilerine sadece bir tatil deneyimi sunmakla kalmayacak, aynı zamanda dünya standartlarında bir sanat deneyimi sunacak. Bodrum’da Göltürkbükü ile Torba arasındaki Demirbükü Koyu’nda yer alan, doğaya saygılı modern mimarisi, ambiyansı ve marka restoranlarıyla kısa zamanda Bodrum’un vazgeçilmezleri arasına giren Bodrum Loft, her yıl olduğu gibi sanatta da adından söz ettirecek.

Geçen yıl Almanya merkezli KÖNİG Galerie ile Bodrum’da düzenlenen sanat etkinliklerinin çıtasını zirveye taşıyan Bodrum Loft’da bu yıl dünyaca ünlü bir başka galeri boy gösterecek. Fransa merkezli Perrotin galerisinin Bodrum Loft işbirliğiyle hayata geçirdiği “French Delights” sergisi 1 Temmuz Cumartesi günü, saat 18.00’de kapılarını açtı.

Yaz sonuna kadar ziyaret edilebilecek French Delights sergisi, sanat ve tatil tutkunları bir araya getirirken, doğanın içerisinde sanat keşfi ile farklı bir deneyimi de yaşatacak.

11 sanatçının 17 farklı eseri bulunacak

Perrotin ve Bodrum Loft işbirliğiyle düzenlenen “French Delights” sergisi Bodrum’un lüks tatil turizmi ile dünyada sürekli olarak artış kaydeden marka değerine sanat alanında da önemli bir katkı sağlayacak.

Küratörlüğünü Artsa Danışmanlık’ın kurucusu Selcan Atılgan’ın üstlendiği sergide 11 sanatçının 17 farklı eseri yer alacak. Sergi, izleyicilere hem yerel hem de uluslararası sanatçıların farklı bakış açılarını, yaratıcı yaklaşımlarını ve tekniklerini keşfetme fırsatı sunacak.

FRENCH DELIGHTS İÇERİĞİ

1. Takashi Murakami’nin “Kaikai (blue eyes) Kiki (blue eyes)” (2021), “DOB (Blue)” (2019-2022), ve “DOB (Red)” (2019-2022) eserleri,
2. Wim Delvoye’nin “Nautilus” (2013) adlı açık hava heykeli,
3. Xavier Veilhan’ın “Manfredi” (2019) ve “Violeta n°2” (2021) adlı açık hava heykelleri,
4. Daniel Arsham’ın “Bronze Eroded Delorean 1:2” (2022) adlı açık hava heykeli,
5. Jean-Michel Othoniel’nin “The Knot of the Imaginary” (2021) adlı açık hava heykeli,
6. Iván Argote’nin “All Words Fall By Their Own Weight… And No Site Is Innocent” (2016) ve “Excerpts : Don’t believe their lies” (2016) adlı açık hava heykelleri,
7. Klara Kristalova’nın “What Holds Me Back, Carries Me Further” (2017) adlı açık hava heykeli
8. Laurent Grasso’nun “Panoptes” (2018) adlı eseri,
9. Jean-Marie Appriou’nun “Communionem Elementaris” koleksiyonunda “The moon watcher” (2022) ve”Marble Trout” (2022) eserleri,
10. Gregor Hildebrandt’in “Pierre” (2022) eseri,
11. Elmgreen & Dragset’in “Adaptatıon, Fıg.” serisinden “TBC” (2022) ve “16 (Black Mirror)” adlı eserleri.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.