Şehir Hatları, 173. yıl etkinliğinde ilköğretim öğrencilerini denizle buluşturdu

Şehir Hatları, 173. yıl etkinliğinde ilköğretim öğrencilerini denizle buluşturdu

Şehir Hatları, 173. yıl etkinlikleri çerçevesinde İstanbul’da yaşayan ancak denizle buluşma fırsatı bulamamış ilköğretim öğrencilerini unutmadı. İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, Ümraniye, Bayrampaşa, Sultangazi ve Fatih gibi denizden uzak ilçelerde yaşayan öğrencilere özel bir Boğaz turu düzenlendi. 20 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinliğe, 7-11 yaş aralığındaki 100 çocuk ve aileleri katıldı.

ŞH Sarıyer vapurunun Kabataş’tan hareket ettiği etkinlik, çocuklara ve ailelerine İstanbul’un tarihi mekanlarını ve güzelliklerini denizden keşfetme şansı sundu. İki saat süren Boğaz turunda, katılımcılar unutulmaz anılar biriktirirken, Şehir Hatları bu özel etkinlikle denizle tanışma imkanı bulamış çocuklara unutulmaz bir deneyim yaşatmış oldu.

Küçük Prens Kitabı Hediye Edildi

Çocuklar, iki saat boyunca Boğaz’ın eşsiz manzaralarını bayram havası içinde keşfederken birlikte oyunlar oynayarak eğlenmenin de tadını çıkardı. Etkinlikte tüm çocuklara; Küçük Prens kitabının yanı sıra boyama kitapları ve boyama kalemleri gibi hediyeler de verildi. Ayrıca, Şehir Hatları’nın Vapur Kafesi, etkinlik süresince çocuklara ve ailelerine çeşitli ikramlarda bulundu. Denizcilik mirasını geleceğe taşımayı misyon edinen Şehir Hatları, bu özel günle çocukların denizle olan bağlarını güçlendirerek onlara unutulmaz bir anı yaşattı.