Sialia Yachts, en gelişmiş keşif yatı Sialia 80 Explorer’ı tanıttı

Sialia Yachts, en gelişmiş keşif yatı Sialia 80 Explorer’ı tanıttı

Sialia Yachts, yat tasarım stüdyosu Vripack ile işbirliği içinde geliştirdiği 26,6 metrelik yeni keşif yatı Sialia 80 Explorer’ı tanıttı. Markanın bugüne kadar tasarladığı en gelişmiş model olarak nitelendirilen Sialia 80 Explorer, özel geliştirilmiş elektrikli tahrik sistemi AMPROS ile dikkat çekiyor.

Yüksek kaliteli deniz tipi alüminyumdan üretilen süperyatta, dört misafir kamarası ve iki mürettebat yatağı bulunuyor. Ana kamara, suya ve beach club’a doğrudan erişim imkanı sunuyor. Baklava desenli dış camlar ve büyük boyutlu pencerelerle tasarlanan çok seviyeli açık ana güverte ise havadar ve aydınlık bir yaşam alanı sağlıyor.

Uygun deniz mimarisi, heyecan verici dış estetiği ve eğlenceli düzeni barındıran Sialia 80 Explorer, verimli ve güvenli seyir sağlıyor.
Uygun deniz mimarisi, heyecan verici dış estetiği ve eğlenceli düzeni barındıran Sialia 80 Explorer, verimli ve güvenli seyir sağlıyor.

 

Sialia Yachts’ın kurucu ortağı ve CEO’su Stanislav Szadkowski, “Çevre dostu yatçılık niş bir alan olsa da, daha temiz teknolojilere geçiş kaçınılmazdı. Sialia 80 Explorer, çeşitli çevre koşullarında başarılı olmak ve dünyanın en uzak köşelerine sessizce ve minimum çevresel etkiyle seyahat etmek için tasarlandı.” diyor.

Vripack filo ve satış müdürü Joost Mertens ise “Uygun deniz mimarisi, heyecan verici dış estetiği ve eğlenceli düzeni barındıran yat, verimli ve güvenli seyir sağlıyor. Bu da elektrikli tahrik için son derece önemli” ifadelerini kullanıyor.

Çift 400 kWh elektrik motoruyla çalışan Sialia 80 Explorer, 11 deniz milinin üzerinde maksimum sürate ve 3 bin deniz mili menzile sahip. Bu, 800 kWh pil kapasitesi ve iki değişken devir aralığı genişleticiyle mümkün hale geliyor.

Sialia 80 - Yerleşim Planı
Sialia 80 – Yerleşim Planı

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Yolcu kapasitesi 12
Boy 26.6 metre
En 8.5 metre
Gövdesi Aluminium
Elektrik motoru Çift 400 kW
Güç kapasitesi 350 kWh (min), 1000 kWh (maks)
Maksimum sürat 11 knot
Seyir sürati 6 knot