Sirena Marine ve YTÜ işbirliği

Sirena Marine ve YTÜ işbirliği

Sirena Marine ile Yıldız Teknik Üniversitesi, üniversite – sanayi işbirliğinin geliştirilmesi için “İş Birliği Çerçeve Protokolü” imzaladı.

Sirena Marine ile Yıldız Teknik Üniversitesi, üniversite – sanayi işbirliğinin geliştirilmesi için “İşbirliği Çerçeve Protokolü” adlı protokolü imzaladı. İşbirliği kapsamında Türk seri yat üreticisi Sirena Marine ile YTÜ, bilimsel veya teknolojik araştırmalara yönelik araştırma çalışmalarıyla birlikte gerçekleştirecekleri projelere dayalı bilimsel makale veya bildiri çalışmaları yapacaklar.

İşbirliği ayrıca öğretim üyelerinin birlikte yürütülen proje ve araştırma çalışmalarıyla ilgili hesaplamalar, analizler ve deneylerin yapılmasına yönelik çalışmaları ve öğretim üyelerinin Sirena Marine’de yapacağı danışmanlık çalışmalarını da içeriyor.

YTÜ lisans öğrencilerinin Sirena Marine’de mesleki eğitim ve stajları, proje ve bitirme tezi çalışmalarını Sirena Marine’le işbirliği içinde yapmalarına yönelik çalışmalar, seminer, konferans ve tanıtım etkinlikleri de bu işbirliğinin kapsamı içinde yer alıyor.

Anlaşma kapsamında YTÜ son sınıftaki en az beş lisans öğrencisi son yarı dönem boyunca staj yaparak hem kendilerine hem de Sirena Marine’e katkı sağlayacak. Staj yapan öğrenciler, insan kaynakları aday havuzuna alınarak açık pozisyonlar için değerlendirilecek.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.