Teos Marina’ya meteoroloji istasyonu

Teos Marina’ya meteoroloji istasyonu

Teos Marina’ya sıcaklık, basınç, nem oranı, yağış olasılığı, rüzgâr yönü ve rüzgâr hızı gibi bilgilerin anlık olarak öğrenilebileceği ve herkesin yararlanabileceği bir meteoroloji ölçüm istasyonu kuruldu.

Teos marina Sığacık Fneri
İstasyon marina mendireğindeki yeşil fenerin üzerine kuruldu.

İzmir, Sığacık’ta bulunan Teos Marina’nın hem tekne sahiplerinin hem de bölge halkının yararını gözeten inovatif hizmetlerini sürüyor. Yenilikçi hizmetlerine her geçen gün yenisini ekleyen marinaya sıcaklık, basınç, nem oranı, yağış olasılığı, rüzgâr yönü ve rüzgâr hızı gibi bilgilerin anlık olarak öğrenilebileceği bir meteoroloji ölçüm istasyonu kuruldu.

Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü’nün girişimleri ve Meteoroloji Ege Bölge Müdürü Davut Öztürk’ün destekleriyle Ağustos ayında kurulan istasyonu, yalnızca marinadaki yatçılar değil, tüm bölge sakinleri kullanılabilecek.

Marinanın yer ve altyapı tahsis ettiği, marina mendireğindeki yeşil fenerin üzerine kurulan 17493 numaralı “Teos Marina Meteoroloji İstasyonu” sayesinde yalnızca marinadaki yatçılar değil, aynı zamanda Seferihisar bölgesinde seyir yapan tüm deniz taşıtları, balıkçılar, çiftçiler ve bölge sakinleri de hava durumunu anlık olarak en doğru şekilde takip edebilecek.

Sıcaklık, basınç, nem oranı, yağış olasılığı, rüzgâr yönü ve rüzgâr hızı gibi bilgilerin anlık olarak öğrenilebilecek olması hem yatçıları hem de bölge halkında memnuniyet yarattı. Artık Sığacık’taki hava koşullarına dair tüm bilgileri “SIĞACIK MARİNA FENERİ” başlığı yanında bulabilirsiniz.

 

 

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.