Absolute 48 Coupe

Absolute 48 Coupe

Absolute uzun bir süredir spor-gezi pazarında yer alıyor ancak 48 Coupe İtalyan markası için yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor. Modeli su üzerinde deniyoruz.

Cannes Fuarı Absolute’un iki yeni modelinin sergilenişine sahne oldu. Teknelerden biri 60ft bir flybridge modeli, diğeri bu 50ft spor-gezi teknesi olsa da her ikisi de benzer bir tasarım dilini ve geleneksel havuzluk tasarımı olarak düşünülen çizgilerin zincirlerinden kurtulma misyonunu paylaşıyor. Bunun açılımında alıcı kıç güvertede tamamen yeni ve boş bir sayfayla yola çıkıyor. Absolute bu alanı alıcının isteğine göre kendi önerdiği modüler ve çok şık mobilyalarla ya da alıcının kendi seçtiği bir üreticiden sağlanan mobilyalarla donatıyor.

İkinci önemli yenilikse cam kıçayna sayesinde havuzluğun geniş ve ferah görünüşü; bu sayede, denize açılan harika bir teras hissi yaratılmış.


Kıçaynadaki üç heçle erişilen dev saklama hacimleri su hattına mümkün olan en yakın noktada birçok su sporları malzemesinin taşınmasına olanak veriyor. Demirde yukarı-aşağı hareketli platform suya açılan harika bir oyun alanı sunarken yukarıdaki teras suda olmayanların dinlenip izleyecekleri bir yaşam mahalli olarak korunuyor. Modüler mobilyanın yerleşim seçenekleri her biri koltuğa dönüşebilen veya kollukları çıkarılıp birleştirildiklerinde güneşlenme minderlerine dönüşebilen ünitelerle neredeyse sonsuz. Seçtiğiniz herhangi bir yönde uzanan bir yemek bölümü oluşturmak mümkün, ister kıçayna boyunca uzanan bir oturma grubu önünde, ister oturma yerini 90 derece açıyla yerleştirerek herkese güzel bir deniz manzarası sunacak şekilde kurgular yaratılabiliyor. Bu tasarım 50ft altı bir seri üretim tekne için inanılmaz esneklik sağlayan bir modülerlik sunuyor.

Madalyonun diğer yüzündeyse bir marinada kıçtankara iken yeterli mahremiyet sağlanamaması bulunuyor, bu nedenle baş güvertede ilave bir dinlenme alanı yaratmak iyi bir fikir olabilir. Öte yandan, su üzerinde ana güverte düzenlemesi göz alıyor ve havuzlukla salon arasındaki kesintisiz bağlantı, güverteye ve iç mekâna kolaylıkla servis sağlayacak kuzineyle tek kotta yaşam bütünlüğü sunuyor.

Absolute 48 Coupe inceleme yazısının devamını Kasım sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.