Archipelago Yachts’tan güvenlik adımı

Archipelago Yachts’tan güvenlik adımı

Archipelago Yachts, ürün yelpazesinde yat güvenliğini ve verimliliğini artırmak için Hefring Marine ile yeni ortaklığını duyurdu.

Archipelago Yachts, ürün yelpazesinde yat güvenliğini ve verimliliğini artırmak için Hefring Marine ile yeni ortaklığını duyurdu. Hefring Marine, yakıt verimliliğini artırmak, karbon emisyonlarını azaltmak ve tekne operasyonlarında konfor ve güvenliği artırmak için gemi verilerinden ve yapay zekadan yararlanan verilerle hareket eden İzlandalı bir derin teknoloji şirketi.

İşbirliği, güvenlik ve verimlilik açısından optimize edilmiş hız rehberliği sağlamak üzere gemi hareketlerinden, motorlardan ve cihazlardan gerçek zamanlı veriler toplayan Hefring Marine’in Akıllı Deniz Yardım Sistemi (IMAS™) çözümünün kullanımını içeriyor.

Teknoloji, gemide deniz tutuşunu ve konforu önemli ölçüde artırarak kaza riskini azaltıyor. Yerleşik harita çizerle sorunsuz bir şekilde bütünleşen yerleşik IMAS Dümeni ve kıyı tabanlı IMAS Konsol filo platformunu içeren IMAS çözümü, tüm Archipelago yatlarında standart olarak kullanıma sunulacak.

Mürettebat ve yolcuların güvenliğini artırmaya ve işletme verimliliğini artırmaya odaklanan donanım destekli hizmet olarak yazılım çözümü, yakıt kullanımını ve CO2 emisyonlarını yüzde 20’ye kadar azaltmak, dalga çarpma etkilerini yüzde 70’e kadar azaltmak ve sigorta primlerinin yaklaşık yüzde 20 oranında azaltılması gibi avantajlara sahip.

Hefring Marine IMAS Konsol sistemi aynı zamanda charter operatörleri için mükemmel bir filo yönetimi çözümü sunarak, seçilirse bulut tabanlı, gerçek zamanlı gemi konumlandırma ve verimlilik takibi sağlıyor.