Beyoğlu Belediyesi yelken eğitimi veriyor

Beyoğlu Belediyesi yelken eğitimi veriyor

Beyoğlu Belediyesi yelken eğitimi veriyorBeyoğlu Belediyesi Beyoğlu Yelken Okulunda geleceğin yelkencilerini yetiştirmek için pandemide bile yelken eğitimi vermeye devam ediyor.

Beyoğlu Belediyesi tarafından yelken sporunu gençlere sevdirmek için yelken eğitimi veriliyor. Haliç’i yelken sporunun merkezi yapmak amacıyla Belediye, Beyoğlu Yelken Okulu kurdu. Beyoğlu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, pandemide bile okulda yelken eğitimlerinin aralıksız devam ettiği söylendi.

Hasköy sahilde hizmet veren Yelken Okulunda 7-14 yaş arası çocuklara yıl boyunca ücretsiz yelken eğitimi veriliyor. Pandemi sürecinde de aralıksız devam eden eğitimlere katılan öğrenciler koronavirüse karşı önlemlere uyuyor. Kulüp girişlerinde ateşleri ölçülerek ve HES kodları kontrol edilerek eğitimlere katılıyorlar.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da belirli aralıklarla kulübü ziyaret ediyor ve  genç sporculara destek oluyor.

Uygulamalı eğitimlerle sporcular yetiştiriliyor

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen teorik eğitimlerin uygulamaları Haliç’te Optimist ve Lazer sınıfı teknelerle gerçekleştiriliyor. Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan yelkencilere profesyonel yelken sporcusu olma imkanı sunuluyor.

Okul, eğitimlerin yanı sıra her yıl düzenlenen Haliç Yelken Yarışlarına da ev sahipliği yapıyor. Yarışlara Beyoğlu Belediyesi Yelken Kulübü başta olmak üzere birçok kulüpten yüzlerce genç sporcu katılıyor. Kulüpte şu anda 25 aktif profesyonel sporcu mevcut. Kulüp ayrıca il ve ilçe dışında düzenlenen yarışlara da katılarak Beyoğlu’nu temsil ediyor.