Dev sergi: Gemi Enkazları

Dev sergi: Gemi Enkazları

Koç Müzesi Sergi - Gemi Enkazları

Rahmi M. Koç Müzesi 2019’u İtalyan fotoğrafçı ve heykeltıraş Stefano Benazzo’nun fotoğraflarından oluşan “Bellek Görevi: Gemi Enkazları” sergisiyle karşılıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi, Yapı Kredi ve Organik Group sponsorluğu ile 2019 yılını yeni sergiyle karşılıyor. İtalyan fotoğrafçı ve heykeltıraş Stefano Benazzo’nun fotoğraflarından oluşan “Bellek Görevi: Gemi Enkazları” sergisi müze ziyaretçileriyle buluşuyor.

14 bin objeden oluşan koleksiyonuyla ulaşım, endüstri ve iletişim tarihinin efsanelerine gerçek boyutta objeler, fotoğraflar, posterler ve deneyim alanlarıyla ev sahipliği yapan Rahmi M. Koç Müzesi, ziyaretçilerini bu kez gemi enkazları hakkında fotografik bir araştırmaya davet ediyor.

İnsanların denizle imtihanlarını, cesaretlerini, korkularını anı fotoğraflarıyla anlatan Benazzo, “Batıklar yalnız, çaresiz ölür, nadiren umursanır. Bu nedenle onlara sempati ve saygı göstermenin önemine inanıyorum. Bugün doğanın bir parçası haline gelen batıklar aynı zamanda tarih kitaplarında yer almayan deniz insanlarının artık var olamayacak anılarının birer sembolü. Sert hava ve deniz bu enkazları yok etmeden önce gelecek nesiller için fotoğraflarını çekip bir bellek oluşturuyorum” diyor. Sergi 31 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.
www.rmk-museum.org.tr