Gaggenau Gastronomi Buluşmaları

Gaggenau Gastronomi Buluşmaları

Lüks mutfak aletleri markası Gaggenau, tasarım ve gastronomi dünyasının tutku dolu isimlerini yakın dostlarıyla Gaggenau Showroom’da özel bir yemekte ağırlamaya devam ediyor. Şef Ali Ronay’ın Gaggenau cihazlarıyla oluşturduğu özel menü eşliğinde, gecenin başrolünde “mutfak kültürü ve sanatı” vardı. Konuklar, Ronay’ın hazırladığı lezzet dolu menüsü eşliğinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Beef Tataki ve Karides Popcorn ile başlayan menüsüne, ana yemek olarak portakallı tatlı patates püresi ile Pancarlı Somon Grawlax, ardından arpa şehriyeli Risotto ve buharlı fırında pişirdiği Dülger ile devam eden Ronay, tatlı olarak frambuaz sorbeyle Ananas Carpaccio servis etti.

Michelin Yıldızlı Şef Pınar Taşdemir, restoranı Araka için kendi özelinde dengeli ve tatlı bir mekân oluşturduğunu ve kendi konfor alanını yarattığını söylerken, mutfaktaki yaratım sürecini ise; “Öncelikle yemeklerimi yazarak tasarlıyor ve formüle ediyorum, kendime ait tarzım ve damağımla da birleştiğinde ortaya tabaklarım çıkıyor.

Basit anlatımlara sahip sürprizli tabaklar hazırlamayı seviyorum. Bazen tadında bazen de sunumunda minik sürprizler yaratmayı seviyorum. Buna biraz da hayata bakışımın mutfağa yansıması da diyebiliriz” sözleriyle dile getirdi. gaggenau.com