İstanbul Balıkçıları sergisi açıldı

İstanbul Balıkçıları sergisi açıldı

Fotoğraf sanatçısı Hasan Cem Araptarlı’nın “İstanbul Balıkçıları” adlı sergisi Bomontiada’da açıldı. Sergi 18 Aralık tarihine kadar sanatseverle buluşmaya devam edecek.

Ödüllü belgesel fotoğraf sanatçısı Hasan Cem Araptarlı’nın beş yıldır üzerinde çalıştığı ‘’İstanbul Balıkçıları’’ adlı sergisi Yapı Kredi Bomontiada’da açıldı. Fotoğraf ve edebiyatın buluştuğu “İstanbul Balıkçıları” adlı sergi açılışı iş dünyası, koleksiyonerler, kültür sanat izleyicileri ve basından yoğun ilgi gördü.

“Fotoğraf küçük dünyamın sınırlarını genişletti, bana hiçbir zaman göremeyeceğim dünyaların kapısını araladı’’ diyen Araptarlı’nın yeni sergisi İstanbul’un en önemli sembollerinden biri olan olta balıkçılarının hikayesini anlatıyor. Araptarlı bu sergi için her sabah balıkçılarla birlikte saat 5’te denize çıkmış. Balıkçılar balıkların, fotoğrafçı ise fotoğrafların peşine düşmüş.

Her zaman İstanbul’da bir proje yapmak istediğini dile getiren Hasan Cem Araptarlı proje ile ilgili: “Daha önce dünyanın çeşitli yerlerinde suyun üzerinde çekimler yaptım. Suyun kurallarını iyi bilirim. Ama İstanbul Boğazı çok başka, çok daha zorlu ve bize ait bir yer. Burada olup bitenleri hep merak ettim. Bu çekimlerde, sabır var, emek var, güzel insanlar var ve onların gerçek yaşamları var.” diyor.

Küratörlüğünü Ali Kabaş’ın yaptığı, 55 fotoğrafın yer aldığı serginin metinlerini de edebiyat dünyasının iyi tanıdığı yazar Figen Şakacı hazırladı. Sergi 18 Aralık tarihine kadar Yapı Kredi Bomontiada’da sanatseverle buluşmaya devam edecek.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.