VisionF 60 geliyor

VisionF 60 geliyor

VisionF Yachts, lüks katamaran serisine eklediği yeni 60 feet’lik modeli tanıttı. Yüksek kaliteli GRP konstrüksiyon olarak üretilen yatın ilk gövdesi 2024 baharında teslim edilecek.

VisionF Yachts, katamaran koleksiyonuna yeni bir model ekledi. Yeni 18 metrelik VisionF 60, tamamen alüminyum olan büyük kardeşi VisionF 80’in aksine GRP’den inşa edilecek. Hem dış hem de iç tasarım VisionF’in kendi ekibinin kaleminden çıkma.

Yüksek kaliteli yapı ve cazip fiyatının yanı sıra, VisionF 60’ın en büyük cazibesi, 10 metrelik eninin pruvadan kıça sabit kalması. Bu da ana güvertede ve flydeck’te devasa yaşam alanlarına dönüşüyor. Tasarım taslağındaki sığ draft, tamamen yüklüyken 0.65 metre.

VisionF Yachts kurucusu Coşkun Bayraktar, “Müşteriler, mutfağın ana güvertede veya gövdelerden birinde olmasını seçebiliyor. Ayrıca, geniş master kamara dahil üç veya dört çift kişilik kabin tercih edebiliyor. Çocuklar için bir kabin seçilebilirken, tercih edilmezse misafir kamarası spor salonu olarak da kullanılabiliyor. “Banyolu mürettebat kamaraları kıçta veya pruvada yer alabiliyor.” dedi.

Geniş yan güverteler, rahat bir salon ve yemek alanıyla favori bir dinlenme yeri olan açık ön güverteye açılıyor. Bu alana, dümen mahallinin yanında cama entegre edilmiş bir kapı aracılığıyla doğrudan ana salondan erişilebilir.

Ana güvertenin kıç kısmı, açık havada yemek yemek için ayarlanmış. Kıçtaki bir hi-lo platformu, tekneden kıyıya transferler için bir bot barındırabiliyor ve bot sudayken, platform yüzmek isteyenler için suya kolay erişim sağlıyor.

Standart versiyon, yaklaşık 21 knot maksimum hız için 2 adet 360hp Volvo Penta IPS 600 dizel motorlarla güçlendirilecek. Temiz yenilenebilir enerji sağlamak üzere çatıya güneş panelleri eklenebiliyor. Elektrik enerjisini depolamak için pil bankaları, entegre bir pil yönetim sistemi ile birlikte geliyor.

İlk VisionF 60’ın inşasına 2023’ün başlarında başlanacak ve teslimat 2024 baharında yapılacak.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.