VisionF 60

VisionF 60

Alüminyum yerine fiberglasla inşa edilmiş olmasına karşın, yeni VisionF 60 kendisinden daha büyük olan 80’den kullanılan malzeme fazlasıyla ayrılıyor. 80ft’lik modeli de aşan 10 metrelik eniyle bu yeni katamaranın eni, boyunun neredeyse yüzde 60’ı kadar. Bu sayede hem ana güvertede hem de flybrdige’de çok geniş alanlar yaratılmış. Öte yandan, bu kadar enli bir flybridge’li motor katamarandan bekleneceği gibi tasarımın hafif açılı dikey bir görünümü var. Gerçekten de tekne bakış açınıza göre ciddi veya basitçe düz kenarlı olarak tanımlanabilecek katı, maceraya hazır bir stile sahip. Ancak gövde ve ana güverte üzerindeki uzun kesintisiz camlar iri cüsseye bir denge getiriyor.

Başarılı estetiğiyle paralel olarak VisionF 60’ın her iki gövdeyi tam yükseklikte bir köprü altıyla bağlamaktan kaçındığı gerçeği ayrıca seyir rahatlığı, sert hava kontrolü ve hareket verimi için de iyiye işaret. Tekne ayrıca birçok farklı yerleşim opsiyonuyla sunuluyor. Kuzineyi ana güverteye veya gövdelerden birine alabiliyorsunuz. Özel banyolu mürettebat kamarası başta veya kıçta olabiliyor. Gövdeleri bunlardan herhangi biriyle düzenleyebiliyorsunuz; dört eşit boyutlu çift kişilik kamara, geniş bir master süit ve iki çift kişilik kamara, iki büyük çift kişilik ve bir “çocuk odası” veya misafir kamaralarından biri yerine bir servis odası, spor salonu veya bir ofis.

2023 başlarında başlanan inşanın, 2024 baharında tamamlanarak teslim edilmesi bekleniyor.
2023 başlarında başlanan inşanın, 2024 baharında tamamlanarak teslim edilmesi bekleniyor.

 

Her durumda, bir çift geniş simetrik yan güverte açık mekân kıç havuzlukla daha fazla oturma alanı ve güneşlenme minderleriyle donatılmış baş güverte alanını birbirine bağlıyor. Bu alana ön camın merkezindeki bir kapıyla salondan doğrudan erişim sunulması da oldukça zekice bir tasarım.

Bekleneceği gibi, hard-top ile korunan flybridge de birçok opsiyonla sunuluyor, bunlar arasında solar paneller de var. Ancak, hacmine karşın yeni VisionF 60 yalnızca 0,65m (tam yükte) gibi olağanüstü düşük bir su çekimine sahip, bu sayede bu ölçekte teknelerin genellikle erişimi dışında kalan seyir bölgeleri açılıyor.

2023 başlarında başlanan inşanın, 2024 baharında tamamlanarak teslim edilmesi bekleniyor. Standart tahrik çift 440hp Volvo Penta IPS dizel makinelerle sağlanacak ve maksimum sürat 24kt civarında olacak. Her şey plana uygun giderse teknenin pazara, daha büyük VisionF 80’in yarı fiyatının biraz üzerinde sunulması hedefleniyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 17,32m (56ft 10in)
EN 10m (32ft 10in)
MAKİNE Çift 440hp Volvo Penta IPS 600
MAKSİMUM SÜRAT 21 knot
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM visionf.com

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.