İsviçreli dayanışması; Speedmaster Dark Side of the Moon Alinghi

İsviçreli dayanışması; Speedmaster Dark Side of the Moon Alinghi

omega speedmaster dark side moon alinghi abtw hero

Omega ve Alinghi, Speedmaster Dark Side of the Moon Alinghi modelinde İsviçre’nin en iyi, hassas, yenilikçi ve öncü ruhunu bir araya getirdi.

Omega ve Alinghi arasındaki dinamik ortaklık; İsviçre’nin en iyi hassasiyetini, yenilikçiliğini ve öncü ruhunu bir araya getirdi. İki İsviçreli marka, 2019 yılında ortaklıklarını kurmalarının ardından; haziran 2019’da ekibin GC32 dünya şampiyonluğunu, eylülde D35 Trophy galibiyetini ve kasımda GC32 şampiyonasında yarışmanın tadını birlikte çıkardılar. Şimdi de bu yelken işbirliğine övgü olarak tasarlanan yeni Omega modeli görücüye çıkıyor. Speedmaster Dark Side of the Moon Alinghi modeli, her iki ortağın paylaştığı değerlere ve özelliklere sahip.

Speedmaster Dark Side of the Moon Alinghi

Tasarımın, Omega’nın Speedmaster ailesinden seçimi, su üzerinde uçan süratli teknelere gönderme yapıyor. Etkileyici olan bir diğer unsur da saatin ustaca dekore edilen Calibre 1865 mekanizması. Elden kurmalı mekanizma, daha hafif ve daha ince tasarımıyla yelkenli ekibi için en ideali. Mekanizmayı daha da geliştirmek üzere İsviçreli saatçi, Alinghi’nin yeni TF35 katamaranından ilham almış. Lazer ablasyon işlemi ile ana kadrana, Alinghi teknesinin karbon gövdesinin iç kısmına benzeyen petek etkisi verilmiş. Aynı lazer teknolojisi daha sonra teknenin gövdesi için kullanılan karbondan esinlenen diğer tüm köprüleri siyah karbon deseniyle süslemek için kullanılmış.
omegawatches.com