Jeanneau’ya iki ödül birden

Jeanneau’ya iki ödül birden

Seri üretim tekne üreticileri arasında önemli bir yere sahip Jeanneau bir ay içerisinde hem motoryat hem de yelkenli sınıfında iki farklı modeliyle iki farklı ödüle layık görüldü.

Prestige 420, Paris Uluslararası Boat Show’da profesyonellerden oluşan jüri ve halka açık oylamayla verilen Nautic Design Award 2014’te Cruiser kategorisinde ödül aldı. 2013’te suya inen tüm power boat’ların katılımına açık olan yarışmada dış siluet, gövdenin özgünlüğü, ergonomi, malzeme kalitesi ve tercihleri gibi kriterler değerlendirildi. Ödüller, 12 Aralık’ta fuarda düzenlenen bir törenle dağıtıldı. Prestige 420’yi Paris’te kaçıranlar 17 Ocak’tan itibaren Düsseldorf Boat Show’da ve coupe versiyonunu da 10 Ocak’ta Londra Boat Show’da görme imkanı bulacaklar.

İkinci ödül haberi de Sun Odyssey 349’dan… ABD pazarına giren tekneler arasında, her yıl altı kategoride verilen Yılın Teknesi ödüllerinde, 2015’in Yılın İthal Teknesi ve En Ekonomik Gezi Teknesi seçilen Sun Odyssey 349 hakkında yarışmayı düzenleyen dergilerden Cruising World, Kuzey Amerika pazarında daha şimdiden 100 tane satıldığını hatırlatarak “Piyasa zaten fikrini söylemişti” diye not düştü. Jüri de katılan tekneler arasında en uygun fiyata, en kaliteli ürün olması nedeniyle 349’un ödüle layık görüldüğünü açıkladı.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.