Lüks algısı Lexus ile değişiyor

Lüks algısı Lexus ile değişiyor

Lexus; konforlu, performanslı, yüksek teknoloji ürünü lüks otomobiller… Premium segmentte ürettiği otomobillerle tanınan marka, Türkiye’de de hizmet kalitesi ve yaşam tarzıyla farklılık yaratmayı hedefliyor.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Lexus, üretilmeye başlandığı 1989 yılından beri kalitesi ve güvenilirliğiyle dünyanın en çok konuşulan otomobilleri arasında yer alıyor. Dünyanın 80 ülkesinde satışta olan ve Türkiye’de lüks segment sınıfında uzun zamandır beklenen marka, Mart ayında Maslak’ta açılan showroomunda satışa sunduğu IS, GS, LS, NX, RX ve RC modellerini müşterileriyle buluşturuyor.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Lexus’un sadece bir otomobil markası olmadığını aynı zamanda bir yaşam biçimi olduğunu belirtiyor. Modellerinin ayrıcalığına inandığını dile getiren Bozkurt, “Otomobillerimize güveniyoruz ama aynı zamanda hizmet kalitesi ve yaşam tarzıyla da farklılık yaratıyoruz. Marka müşterileri de showroomlara geldiklerinde bunu hissetmeye ve farkı görmeye başlıyorlar. Ayıca araçları kullandıklarında işçilik kalitesinden, sürüş konforuna ve teknolojisine kadar bütün özelliklerini de çok beğeniyorlar.”diyor. Bizim de mayıs ayında düzenlenen Showroom ve Test Sürüşü Etkinliği’nde Türkiye’de satışta olan altı modelini Maslak-Sarıyer-İstinye Park hattında deneme şansı bulduğumuz modeller içerisine girdiğiniz andan itibaren güven veriyor, kalitesi ve teknolojisiyle hayran bırakıyor.

Lexus'un spor modeli RX 67
Lexus’un spor modeli RX 67

Yenilikçi ve güvenli Lexus

IS, GS, LS, NX, RX ve RC olmak üzere farklı motor seçenekleriyle yaklaşık 30 farklı donanımda toplam altı modelini Türkiye’de satışa sunan markanın Türkiye pazarı için de bir müjdesi var. Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenen yeni süper coupe modeli LC500, benzinli ve hibrit olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle gelecek yıl Türkiye pazarına sunulacak. Dünya çapında 10 farklı hibrit modeliyle premium markalar arasında en geniş hibrit ürün yelpazesine sahip olan Lexus’un Türkiye’de satışa sunduğu modellerde de hibrit motor seçenekleri bulunuyor. Hibrit araç satışına 2005 yılının nisan ayında RX 400h modeliyle başlayan Lexus, o günden bu yana bu teknolojiyi sürekli olarak ileriye taşıyarak nisan ayında NX 300h modeliyle 1 milyon hibrit araç satış rakamına ulaştı.

DAK/SAR LogoÜNLÜ MARKALARLAR YAN YANA
Maslak’ta açılan showrom’un ardından dünyaca ünlü moda markalarının yer aldığı Mini Showroom’unu İstinye Park’ta açtı. Lexus yakın zamanda planlı olarak Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana’da yeni showroomlar açacak.

Lexus “En güvenilir otomobil” ünvanını sürdürüyor Lexus, otomobillerinin konforu ve işçilik kalitesinin yanı sıra, güvenlik konusunda da fark yaratmaya devam ediyor. Her yıl Auto Express tarafından İngiltere’de yapılan “Driver Power Survey” araştırmasında, Lexus “En Güvenilir Otomobiller” kategorisinde beş modeliyle ilk 10’da yer alarak güvenlik konusundaki hassasiyetini ve iddiasını sürdürüyor. MBY

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.