Hibrit seçeneğiyle daha güçlü: Toyota Yaris

Hibrit seçeneğiyle daha güçlü: Toyota Yaris

Dış tasarımı ve sportif görünümüyle çekiciliği artırılan model, hibrit seçeneğiyle daha fazla güç, daha az yakıt tüketimi hedefliyor.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Japon otomobil üreticisi Toyota tarafından 1999 yılından itibaren üretilmeye başlanan B segmentindeki Yaris, hibrit güç ünitesiyle donatılmış dördüncü nesliyle hem daha uzun mesafeler hem de düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleri vaat ediyor.

Dördüncü nesil Toyota Hibrit teknolojisi sayesinde hafif ve daha verimli özelliklere sahip. İlk nesilden itibaren süregelen pratiklik, çeviklik ve duyulara hitap eden DNA’sını koruyan Yaris; yeni tasarım dili, sürüş dinamikleri, teknolojisi ve güvenlik özellikleriyle segmentinde ses getirecek detaylar barındırıyor.

Yoğun şehir içi trafikte çevik ve dinamik bir sürüş sağlayacak şekilde tasarlanan Yaris, aynı zamanda içeride geniş, konforlu ve yüksek kalitede bir kabin sunuyor.

Daha geniş ve daha rahat koltuklar, yumuşak dokulu malzemeler, mavi ambiyans aydınlatması, birbirine uyumlu çizgileri ve teknolojileri Yeni Yaris’in çekiciliğini artırıyor.

Görüş açısını iyileştirmek adına A sütununun geriye alındığı ve ön konsolun daha alçak konumlandırıldığı modelde, kokpit sürücünün kontrolünü üst seviyeye çıkaracak şekilde tasarlanmış.

ZENGİN DONANIM

1.5 hibrit ve 1.5 benzinli motor seçenekleriyle satışa sunulan Yeni Toyota Yaris, hibrit sistemde üç silindirli, değişken supap zamanlamalı 1.5 litre Atkinson çevrimi benzinli motor kullanıyor. Tork gücü yüzde 16 artırılan 116hp’lik motor sayesinde model sadece elektrik motoruyla saatte 130 km sürate ulaşabiliyor.

Zengin standart donanımla satışa sunulan Yaris’te Dream, Flame ve Passion donanım seviyeleri tercih edilebiliyor. Yaris’in tüm donanım seçeneklerinde kablosuz akıllı telefon şarj özelliği, geri görüş kamerası ve 8 inç multimedya ekranı gibi özellikleri ve Toyota Safety Sense güvenlik teknolojileri standart olarak bulunuyor.

Segmentinin en güvenli otomobilini kullanıcılarla buluşturmayı amaçlayan Toyota; yeni Yaris’te sürücü yardımcılarının yanı sıra, ön orta hava yastıklarına da standart olarak yer veriyor. Toyota Safety Sense ile birlikte Yaris, B segmentindeki rakipleri arasında en güvenli otomobil olma iddiasını koruyor.
toyota.com.tr