Martı Hotels & Marinas’da 100. yıl

Martı Hotels & Marinas’da 100. yıl

Martı Hotels & Marinas, özel etkinliklerle Cumhuriyet’in 100. yaşını coşkuyla kutladı.

Türkiye turizminin köklü markası Martı Hotels & Marinas, gözde tatil tesislerinde düzenlediği çok özel programlar ile Cumhuriyet’in yeni yüzyılına merhaba dedi. Martı Hotels & Marinas, özel etkinlikleriyle Cumhuriyet’in 100. yıl coşkusunu unutulmaz anlara dönüştürdü.

Türkiye’nin dört bir yanında Cumhuriyet’in 100. yaşı coşkulu etkinliklerle kutlanırken, Martı Hotels & Marinas ailesi de bu özel günde çok özel etkinliklere ev sahipliği yaptı. Kökleri Cumhuriyet’in ilk yıllarına dayanan grup, Cumhuriyet’in yeni yaşını gözde tatil tesislerinde düzenlediği özel ve anlamlı programlarla konuklarına çok özel bir 100. yıl coşkusu yaşattı.

Martı Hotels
Martı Hotels & Marinas, özel etkinliklerle Cumhuriyet’in 100. yıl coşkusunu kutladı.

Atatürk’ün sevdiği yemeklerden oluşan “Cumhuriyet Menüsü”

100 yıl kutlamaları kapsamında Martı Hotels & Marinas’ın tüm tesislerinde günün anısına Büyük Önder’in en sevdiği yemeklerden oluşan “Cumhuriyet Menüsü” misafirlere servis edildi. Geceye özel hazırlanan menüde; Zeytinyağlı Enginar Dolma, Fava, Etli Bamya, Ezine Peynir, Kavun, Ispanaklı Börek, Fırınlanmış Kuşkonmaz, Tereyağlı Pirinç Pilavı, Güveçte Kuru Fasulye ve İrmik Helvası yer aldı.

Ayrıca Martı Hotels & Marinas, tüm tesislerinde kalan misafirlerine 100. yıl etkinlikleri kapsamında çam fidanları hediye etti. Misafirler aldıkları fidanları yine Martı Hotels & Marinas’ın organizasyonunda 29 Ekim günü, Martı Hatıra Ormanı’na dikerek, Türkiye’nin yeşermesine katkıda bulundular.

Cumhuriyet Balosu

29 Ekim günü, Martı Hatıra Ormanı yaratıldı.

100. yıl özel etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin ilk resort oteli unvanına sahip Martı Resort, Marmaris Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile birlikte 28 Ekim Cumartesi günü Marmaris cemiyet hayatının önemli isimlerinin ve otel misafirlerinin katılımıyla Cumhuriyet Balosu düzenledi.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel dekore edilmiş bir ortamda gerçekleştirilen baloya; misafirler Cumhuriyet Balosu temasına uygun koyu renk şık elbiseler ile katıldı. Açılış kokteyli, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan gecede, Halk Eğitim Merkezi Çocuk Korosu, Atatürkçü Düşünce Derneği halk oyunları ekibinin Zeybek Gösterisi, Atatürk resimleri ve milli mücadele günlerinden karelerin LED ekrandan yansıtıldığı programda, misafirlerin de katılımıyla düzenlenen vals gösterisi büyük alkış aldı. Bu anlamlı gecede konuklara Atatürk’ün sevdiği yemeklerden oluşan Cumhuriyet Menüsü ikram edildi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin ve ADD Başkanı Dilay Uçar’ın günün önemine dair konuşmalarının ardından İzmir Marşı eşliğinde 100. yıl pastası kesildi.

100. yıl gecesi, bölgenin popüler sanatçısı Burcu Sinem ve Grubu’nun Atatürk’ün sevdiği parçaları da seslendirdiği canlı müzik ziyafetinin ardından volkan gösterisi ile son buldu.

Denizde ve karada Cumhuriyet coşkusu

Martı Myra’da gündüz denizde, Fly Board – Jet Ski Show ve Paraşüt Bayrak Açma etkinlikleri düzenlendi

Martı Hotels & Marinas’ın, 100 yıllık Cumhuriyet mirasına sahip çıkmak amacıyla düzenlediği bir diğer etkinlik ise, turizmin başkenti Antalya’nın Kemer ilçesindeki tesisi Martı Myra’da gerçekleştirildi.

Bütün çalışanlarının Türk bayraklı tişörtlerle misafirlerini karşıladığı Martı Myra da gece ve gündüz ayrı ayrı aktiviteler düzenlendi. Martı Hotels & Marinas’ın tüm tesislerinde olduğu gibi özel günün anısına Atatürk Köşesi’nin kurulduğu Martı Myra’da gündüz denizde, Fly Board – Jet Ski Show ve Paraşüt Bayrak Açma etkinlikleri düzenlendi, ardından da dilek balonları mavi gökyüzüne bırakıldı.

Gündüz karada ve denizde gerçekleştirilen Cumhuriyet temalı renkli etkinliklere gece ise, otelin tiyatrosu Phaselis Theater’da 29 Ekim Belgeseli gösterimi ve volkan gösterisi ile Cumhuriyet coşkusu doyasıya yaşandı.

Martı Hotels & Marinas’ın Cumhuriyet’in 100. yıl coşkusuna ev sahipliği yapan bir diğer tesisi ise, Ege’nin gözde yat limanları biri olan Martı Marina & Yacht Club oldu. Yarım asrı aşan sektör tecrübesiyle hem denizde hem de karada misafirlerine kesintisiz bir tatil hizmeti sunan Martı Marina & Yacht Club, 100. yıl etkinliklerine 27 Ekim günü düzenlenen İnci Narin Ortaokulu bando ve koro performansı ile başladı.

Köy içinin yanı sıra Martı Resort ve Martı Marina’da ayrı ayrı düzenlenen Çocuk Bandosu Yürüyüşü büyük ilgi gördü. Çevreden de büyük alkış alan yürüyüşte çocuklar, adeta kırmızı-beyaz olup, Atatürk’ün emaneti Cumhuriyet’e sahip çıktılar.

Martı Marina & Yacht Club, 100. yılın kutlandığı 29 Ekim günü de hazırladığı çok özel fotoğraflardan olan Atatürk Sergisi ile Büyük Önder’e ve Cumhuriyet’e sahip çıktı. İlginin yoğun olduğu etkinlikte konuklar, kokteyl ile başlayan gecenin ilerleyen saatlerinde klasik müzik dinletisi ile eşsiz bir 100. yıl coşkusu yaşadılar. Gecenin finalinde ise misafirlere, Yat Kulüp’te ‘Cumhuriyet Menüsü’ servis edildi.

“Yolumuz her daim Cumhuriyet’in yolu oldu”

Martı Hotels & Marinas Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, Türkiye turizminin lokomotifi grubu olarak, Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

Martı Hotels & Marinas
İzmir Marşı eşliğinde 100. yıl pastası kesildi.

“Aydınlık yarınlarımızın güvencesi olan Cumhuriyetimiz bugün 100 yaşında. Bir asır önce bizler için laik, modern ve güçlü bir Türkiye’nin kapılarını açan Cumhuriyet; ilan edildiği günden bu yana sanayiden endüstriye, teknolojiden turizme, eğitimden bilime, demokrasiden hukuk devletine, fikir hürriyetinden kadın haklarına kadar toplumsal hayatımızdaki pek çok yeniliğin temeli ve yol göstericisi oldu.

Bizlere bu değerli mirası bırakan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelemizin tüm kahramanlarını bu özel günde bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

Martı Hotels & Marinas Ailesi olarak, faaliyet gösterdiğimiz her alanda Cumhuriyet’i ve Atatürk vizyonunu kendimize rehber aldık. Yolumuz her daim Cumhuriyet’in yolu oldu. Ne mutlu bize ki, ilk günkü heyecan ve coşku ile bugün, bu büyük mirasın 100. yılını kutluyoruz. Yeni yüzyılda da yine Cumhuriyetimizin yolunda ve Atatürk’ün izinde ilerleyip, ülkemizin dünya turizminde hakkettiği yeri alması için çalışacağız.

Yarım asrı aşkın süredir gelişimine öncülük ettiğimiz sektörümüzün daha iyi yerlere ulaşması adına ülkemizin olağanüstü güzelliklerini, kültürel ve tarihi zenginliklerini, eşsiz doğasını ve unutulmaz misafirperverliğini dünya ile buluşturmaya, dünyayı da ülkemiz insanı ile tanıştırmaya devam edeceğiz.

Bugün de bu çok özel günün anısına gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerle yerli yabancı tüm misafirlerimize Cumhuriyetimizin değerini ve hayatımıza kattıklarını tekrardan hatırlatmak istedik. Cumhuriyetimizin 100 yılı kutlu olsun. Birlikte nice 100 yıllara.”

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.