PO/Marine’den sürdürülebilirlik adımı!

PO/Marine’den sürdürülebilirlik adımı!

Petrol Ofisi Grubu’nun denizcilik markası PO/Marine, biyoyakıt ve diğer yenilenebilir hammaddelerin tedarik sürecinde uyguladığı sürdürülebilirlik standartlarıyla dünyanın en prestijli belgelerinden biri olarak kabul edilen Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu (ISCC) sahibi oldu.

PO/Marine, Petrol Ofisi Grubu’nun denizcilik sektöründeki öncü markası olarak, biyoyakıt ve diğer yenilenebilir hammaddelerin tedarik sürecinde uyguladığı sürdürülebilirlik standartları sayesinde Uluslararası Sürdürülebilirlik ve Karbon Sertifikasyonu (ISCC) almaya hak kazandı.

ISCC, biyoyakıt ve diğer yenilenebilir hammaddelerin sürdürülebilir üretimini doğrulamak için kullanılan bir sertifika programıdır. Bu program, üretimin çevresel, sosyal ve etik yönlerini kapsayan bir dizi sürdürülebilirlik kriteri ve gerekliliğine dayanmaktadır. ISCC, şirketlerin sürdürülebilirlik ve sorumlu üretime olan bağlılıklarını kanıtlamalarına yardımcı olmak için güvenilir ve kabul görmüş bir yol sağlar. Avrupa’da biyoyakıtlar, biyoenerji ve yenilenebilir hammaddelerden yapılan ürünler için geniş çapta tanınan bir sürdürülebilirlik sertifika programı olarak ISCC, biyoyakıt tedarikinde bir kalite işareti olarak da kullanılmaktadır.

Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız
Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız

Konuyla ilgili açıklama yapan Petrol Ofisi Grubu Denizcilik Kıdemli Müdürü Aydın Yıldız, “PO/Marine olarak Türkiye’de denizcilik sektörüne transit, ÖTV’siz, gümrüklü yakıtlar, deniz yağları ikmal ve hizmetlerini bir arada sunabilen tek şirketiz. 2019 yılından beri liderliğimizi koruduğumuz denizcilik alanında öncü adımlar atıp pazar payımızı büyütmeye devam ediyoruz. Bunu yaparken sürdürülebilirlik politikamızdan taviz vermeden net sıfır hedefimize ulaşmaya yardımcı olacak her türlü çalışmayı gerçekleştiriyoruz. Çevreye duyarlılığımızın ve denizcilik sektörü üzerinde olumlu etki yaratmaya yönelik çabalarımızın teyidi olan bu sertifika da denizcilik sektöründe sürdürülebilir ve net sıfır geleceğe yatırımlarımızın karşılığı niteliğindedir. PO/Marine olarak sürdürülebilirlik yaklaşımımızla denizlerdeki güçlü altyapımızı geliştirmek ve liderliğimizi daha da sağlamlaştırmak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” dedi.