Sirena 88 sahiplerine ulaşıyor

Sirena 88 sahiplerine ulaşıyor

Sirena Yachts’ın en büyük modeli Sirena 88’in üçüncü gövdesi Kanadalı sahibine, dördüncü gövde ise İspanya’ya teslim edildi.

Sirena Yachts’ın en büyük modeli konumunda olan Sirena 88, Türk markasının 88 feet’lik serisinin amiral gemisi konumunda. 26,81 metre uzunluğunda ve 10 kişiye kadar konaklama imkanı sunan Sirena 88’in üçüncü gövdesi Kanadalı sahibine, dördüncü gövde ise İspanya’ya teslim edildi.

Şu ana kadar sekiz adet Sirena 88’in satıldığını belirten Sirena Marine Ticari Direktörü Ali Onger, teknedeki özelleştirmelerle beraber süper yat kategorisine adım attıklarını ve seri üretim tekne olsa da kişiye özel üretime mümkün olduğunca yaklaştıklarını dile getirdi.

Özellikle üçüncü gövdenin Kanadalı sahibinin yılın yedi ayını Bahamalar ve Karayipler arasında teknede geçirmesi, özel teknik ve yaşam tarzı isteklerini de beraberinde getirmiş. Teknede yaratılan konfor açısından, yatın sahibi tarafından standart beş kabinli düzeni seçildi. Motorlardan kaplamalara, kapı menteşelerinden mobilyalara kadar olan bu isteklerle beraber daha büyük kıç ve pruva pervanelerini barındıracak şekilde hidrolik kapasite artırıldı ve ekstra bir yakıt deposu eklendi.

Teknenin sahip olduğu Alman Frers’in gelişmiş mimarisi; ağırlığı azaltmak ve ağırlık merkezlerini optimize etmek için yüksek teknoloji reçine infüzyon yapısı ve yoğun karbon fiber kullanımıyla geliştirildi. Sirena 88’in Hollandalı tasarımcı Cor D Rover imzalı iç tasarımı ise sahip olduğu birinci sınıf malzemelerle sıcak ve kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayacak bir atmosfer yaratıyor.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.