Büyük balık peşinde: MOST ve DOST turnuvaları

Büyük balık peşinde: MOST ve DOST turnuvaları

MOST ve DOST turnuvaları 12 – 15 Ağustos’ta Yalıkavak Marina’da, 19 – 22 Ağustos tarihlerinde D-Marin Didim’de sportif balıkçılık tutkunlarını bir araya getirecek.

Yalıkavak ve Didim, çekişmeli mücadelelere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İki yakayı birleştiren, birbirinden farklı türde av veren Güllük Körfezi’nin suları ağustos ayında, balık avı tutkunlarını MOST ve DOST turnuvaları ile ağırlayacak.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan MOST (Akdeniz Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası) 12 – 15 Ağustos tarihlerinde Yalıkavak Marina‘da, üçüncüsü düzenlenecek olan DOST Didim (Didim Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası ) ise 19 – 22 Ağustos tarihlerinde D-Marin Didim’de yapılacak.

BITCI.com, Yalıkavak Marina ve D-Marin Didim Marina’nın ana sponsorluğunda yapılacak turnuvaların her biri dört gün sürecek. Ulusal Amatör Balıkçılık Sirküleri ve merkezi Amerika’da bulunan ve geçtiğimiz yıl kuruluşunun 82. yılını kutlayan IGFA’nın (International Game Fish Association) kuralları çerçevesinde düzenlenen MOST Bodrum ve DOST balık turnuvalarının her birine 50 sportif balıkçı teknesiyle beraber toplam 500 yarışmacı katılacak.

Offshore Big Game (Açıkdeniz büyük balık avı) kategorisinde düzenlenen turnuvalara katılıma uygun donanımdaki tekneler, mavi kanat orkinos balığının yanı sıra bölgede bolca av veren diğer balık türlerini avlayacak, yakaladıkları balıkların boyları ve ağırlığına göre puan kazanacak. Balıkların denize sağlıklı olarak geri bırakılması ise yarışmacılara kazandırdıkları yüksek puanlarla büyük ödüle daha çok yaklaştıracak.

Son yıllarda dünyanın popüler hobileri arasında yer alan “sportif balıkçılık” ülkemizde de önemli takipçilere sahip. MOST ve Dost turnuvaları da pek çok önemli ismi ağırlayacak. Mekin Gözen (Gözen Havacılık YKB.), Turgut Konukoğlu (Sanko Holding), Mim. Sinan KURAN (KRN Mimarlık), Necmettin Yay (Seafari Balıkçılık CEO’su), Av. Erim Bener (Bener Hukuk Bürosu), Sinan Kosif (Kosifler Grup), Av. Can Özer (Özer Hukuk Bürosu), ve Dr. Serdar Günseren (IGFA Türkiye); hepsi kendi alanında uzman isimlerden oluşan yönetim kurulu üyeleriyle iş dünyasının profesyonelleri MOST ve DOST turnuvaları mücadelelerinde bir araya gelecek.

www.mostbodrum.com / www.dostdidim.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.