Siyah İnci Kupası için geri sayım başladı

Siyah İnci Kupası için geri sayım başladı

Bu yıl İstanbul Yelken Kulübü ev sahipliğinde üçüncüsü düzenlenecek Siyah İnci Kupası’nda pirat ve yat yelkencilerinden önemli isimler bir araya gelecek.

Dergimiz Motorboat & Yachting ve TYF Pirat Komitesi olarak bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Siyah İnci Pirat Yat Savaşları, 17 Kasım pazar günü İstanbul Yelken Kulubü’nde saat 11.00’de start alıyor. Yarışacak kişilerin isimlerinin netleştiği organizasyonda yelkencileri pazar günü girecekleri keyifli rekabetin heyecanı sarmış durumda. 64 yelkencinin katılacağı organizasyonda Türkiye’de yelken ve yarış yelkenciliği konusunda Haluk Suntay, Murat Suntay, Çağlar Kuruner, Burak Cora, Ali Tezdiker, Edhem Dirvana, Şükrü Sanus, Levent Peynirci, Oğuz Ayan, Vedat Tezman gibi önemli isimler yer alacak.

HAVA GÜNEŞLİ OLACAK
İstanbul’da pazar günü rüzgarın yarış saatlerinde 3-4 knot süratinde sağanaklarla 9-10 knot’lara ulaşacağı tahmin ediliyor. Beklentilerde yağmur göstermiyor ve 19-20 derecelik hava sıcaklığının olacağı yönünde.

Birçok firmanın yarışa destek vermesiyle birlikte organizasyon piratçılarla yatçıların bir araya geldiği, güzel havada sezonu kapattıkları bir etkinlik olacak. Yelkenciler parkurda mücadele ederken misafirler hem karada Decathlon ve Eastmarine gibi markaların ürünlerini stantlarda inceleme şansı hem de denizde deneyimleme şansı bulacaklar.

Medya sponsorumuz Radyo D ve Dream Türk TV müzik dolu keyifli bir yarış geçirmemiz için müzik ve canlı yayın desteğiyle tüm gün bizlerle olacak. Radyo D canlı yayın aracıyla saat 15.00-17.00 arası eğlenceli radyocu Polat Labar 104.0 frekansından yayın yaparken Dream Türk ekranlarının sevilen programcısı Melis Baştuğ yarışmacılarımızla keyifli sohbetler edecek.

İLK START SAAT 11’DE
Sabah 09.00-10.00 saatleri arasında kayıtlar yapılacak ve İstanbul Yelken Kulübü navigasyon binasında verilecek kahvaltı ikramı sonrasında saat 10.00-10.30 arasında yarış brifingine geçilecek. Brifing ve kuranın ardından ilk grup yarış için hazırlarına başlayacak. 32 ekibin yarışacağı Siyah İnci Kupası’nda yelkenciler birbirleriyle eşleşme usulü yarışacaklar. 12 yarışın sonucunda yarı final ve final yarışları yapılarak ‘En Büyük Korsan‘ belirlenecek.

KORSAN ŞAPKANIZI ALMAYI UNUTMAYIN
Yarışlar sonrasında yorulan yelkenciler ve misafirler yorgunlarını Korsan Partisi’nde atacaklar. Radyo D’nin keyifli müziklerle renk katacağı gecede kupa törenin En Büyük Korsan kupasına ulaşacak. Gecede ayrıca sponsorlarımızın hem dereceye giren ekiplere hem de diğer yelkencilere çekilişle vereceği hediyeler olacak.

GÜN PROGRAMI
09.00 – 10.00 Kayıtların alınması
10.15 – 10.30 Toplantı ve Kuraların çekilmesi
11.00 – İlk start
11.00 – 17.00 Yarışlar (14 adet)
17.00 – Final yarışı
17.30 – Ödül Töreni ve Parti