The Bodrum Cup, dünya yelkencilerine tanıtıldı

The Bodrum Cup, dünya yelkencilerine tanıtıldı

Amerikan Hastanesi’nin isim sponsorluğu ve Yalıkavak Marina’nın ev sahipliğinde bu sene 31’inci yılını kutlayan The Bodrum Cup, Onursal Başkan Erman Aras ve Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal’ın katıldığı Moskova ve Bilbao’dan yapılan organizasyonlar tüm dünyaya tanıtıldı.

The Bodrum Cup Onursal Başkan Erman Aras

Amerikan Hastanesi isim sponsorluğunda 22-26 tarihleri arasında bu yıl 31’incisi düzenlenen The Bodrum Cup’a 115 tekne, 1500 mürettebat ve 5 binin üzerinde yelkenci katıldı. Türkiye’nin önemli ve katılımı yüksek yarışlarından, bir deniz festivaline dönüşen The Bodrum Cup’ı Onursal Başkan Erman Aras ve Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, kasım ayında Moskova ve Bilbao’da katıldıkları Yılın Yatçısı Ödül Töreni ve Yacht Racing Forum 2019’da tanıtarak diğer yat yarışlarından farkını, denizcilik dünyasına sağladığı katkıları, yelken için uygun konumuyla Bodrum’u ve Türkiye’yi uluslararası denizcilik dünyasına anlattılar.

The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, bu yıl muhteşem bir organizasyona imza attıklarını belirterek Akdeniz’in en büyük deniz festivali olarak büyük hedeflerle yola devam ettiklerini dile getirdi. Organizasyonun Türkiye turizmine büyük katkıda bulunduğunu söyleyerek; “The Bodrum Cup’la her zaman ülkemizin ve yatlarımızın tanıtımına katkı sağlamayı hedeflemiştik. Böyle önemli uluslararası platformlarda bu hedeflerimize yakın zamanda ulaştığımızı görmek bizim için çok önemli” dedi.

The Bodrum Cup - Süleyman Uysal
The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal

ÖNÜMÜZDEKİ YIL YENİLİKLERİMİZ OLACAK

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal ise “Dünyanın en önemli liman şehirlerinden Bilbao’da The Bodrum Cup’ı ve ülkemizi temsil etmiş olmak bize gurur veriyor. Her yıl organizasyonumuzu uluslararası yelkenciler ve misafirlerimizle daha da büyütüyor ve yarattığı ekonomik katkıları artırıyoruz. Yaptığımız çalışmaların karşılığını uluslararası arenadaki etkimizi artırarak alıyoruz. Önümüzdeki yıl The Bodrum Cup filosunun yelkenleri çok daha uzaklara açılacak.” Sözleriyle hem gelinen nokta hem de gelecekte yapılması düşünülen yenilikler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Amerikan Hastanesi’nin isim sponsorluğu ve Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğuyla bu sene 31’inci yılını kutlayan The Bodrum Cup, Türkiye’yi yurtdışında temsil edilmeye farklı organizasyonlarla devam edilecek.