The Bodrum Cup, 35’inci yılında yola Selanik’ten çıkıyor

The Bodrum Cup, 35’inci yılında yola Selanik’ten çıkıyor

Ekim ayı boyunca binlerce denizci ve deniz tutkununu bir araya getirecek olan The Bodrum Cup ‘ın bu yıl 35’incisi düzenleniyor. Maximiles Black The Bodrum Cup, 35’inci yılında yola Selanik’ten çıkıyor.

Selanik’te Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev ziyaret edilerek başlayacak olan Maximiles Black The Bodrum Cup, 8 Ekim’de Dolmabahçe Sarayı önünde yapılacak anma seremonisiyle devam edecek. Onlarca yarışçı 17 Ekim’deki start için tam 35 yıldır yarıştığı sulara, Bodrum’a dönecek ve kazananların kupaları 21 Ekim Cumartesi gecesi büyük bir etkinlikle sahiplerine teslim edilecek.

1989’dan beri her yıl ekim ayının üçüncü haftasında düzenlenen The Bodrum Cup, 35’inci yılını kutladığı bu yıl, Türkiye İş Bankası’nın kart markası Maximiles Black’in isim sponsorluğu, Opet ve Tüpraş’ın ana sponsorluğunda Bodrum’da denizcilik ve yelken tutkunlarını buluşturacak.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı vesilesiyle önceki yıllardan farklı olarak festivalde bu yıl Selanik ve İstanbul rotaları da olacak. 2 Ekim’de Selanik’te Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev ziyaret edilerek başlayacak olan Maximiles Black The Bodrum Cup, 8 Ekim’de Dolmabahçe Sarayı önünde yapılacak anma selamlamasıyla devam edecek. Onlarca yarışçı 17 Ekim’deki start için tam 35 yıldır heyecanlı yarışlara sahne olan sulara, Bodrum’a dönecek ve kazananların kupaları 21 Ekim Cumartesi gecesi büyük bir konserle sahiplerine teslim edilecek.

Bu yıl yelken yarışları kapsamında belirlenen rota, Bodrum’un tarihi limanından başlayarak Çökertme, Kissebükü ve Gümüşlük’e uzanacak ve ardından Bodrum’da tamamlanacak.

SELANİK’TEKİ ÖZEL ETABA 23 TEKNE KATILIYOR

Ekim ayı boyunca binlerce denizcinin bir araya geleceği The Bodrum Cup’ın 35’inci yılında Cumhuriyet’in 100. Yıldönümü kutlamaları kapsamında rotasına özel bir etap ekledi. Özel etapta filo 2 Ekim’de Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyaya geldiği Selanik’ten yola çıkacak ve Ulu Önder’in hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe’ye gelecek. Geçen hafta Selanik’e doğru yola çıkan filoda 23 tekne bulunuyor.

Kupa hakkında bilgi veren Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, 5 yıl önce start için yeniden İstanbul’a geldiklerini hatırlatarak şu ifadeleri kullandı: “Yolculuğumuz hiçbir zaman sadece yarış ve etkinliklerden ibaret olmadı; bu heyecan verici süreci sürekli olarak sosyal fayda için bir katalizöre dönüştürmeyi hedefliyoruz. Herkesi, Bodrum’u ve yelken dünyasını keşfetmek için eşsiz bir fırsat sunan Maximiles Black The Bodrum Cup deneyimini yaşamaya davet ediyoruz.”

Selanik'te Atatürk'ün anılacağı özel etaba 23 tekne katıldı.
Selanik’te Atatürk’ün anılacağı özel etaba 23 tekne katıldı.

 

35 YILLIK BİRLEŞTİRİCİ GÜÇ

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal: “Zengin tarihi, canlı kültürü, elverişli iklimi ve dünyaca ünlü bir turizm merkezi olmasıyla tanınan Bodrum, keşfedilmemiş harikalarla dolu bir hazineye sahip. The Bodrum Cup, 35 yıldır bu gizli cevherleri ve daha fazlasını keşfetmek için binlerce kişiyi Bodrum’a getiren birleştirici bir güç oldu. Festival boyunca organizasyon komitemiz, Bodrum’un resmi kurumları, sponsorları, denizcilik ve yelken tutkunları ile birlikte yeni deneyimler ve değerler geliştirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı vesilesiyle, Maximiles Black The Bodrum Cup’ın 35’inci yılını mümkün kılan tüm dostlarımıza en içten şükranlarımızı sunuyoruz. Yolculuğumuz hiçbir zaman sadece yarış ve etkinliklerden ibaret olmadı; bu heyecan verici süreci sürekli olarak sosyal fayda için bir katalizöre dönüştürmeyi hedefliyoruz. Herkesi, Bodrum’u ve yelken dünyasını keşfetmek için eşsiz bir fırsat sunan Maximiles Black The Bodrum Cup deneyimini yaşamaya davet ediyoruz.”

Zengin tarihi, canlı kültürü, elverişli iklimi ve dünyaca ünlü bir turizm merkezi olmasıyla tanınan Bodrum, keşfedilmemiş harikalarla dolu bir hazineye sahip.
Zengin tarihi, canlı kültürü, elverişli iklimi ve dünyaca ünlü bir turizm merkezi olmasıyla tanınan Bodrum, keşfedilmemiş harikalarla dolu bir hazineye sahip.

 

BODRUM VE AKDENİZ’İN TANITIMINA KATKI

The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras: “The Bodrum Cup, kurulduğu 1989 yılından bu yana tekne sporları dünyasını, Bodrum’u ve daha geniş anlamda Akdeniz bölgesini tanıtmaya kendini adadı. Başlangıcımızdan bu yana, ulusal ve yerel konuları girişimlerimize sürekli olarak dahil ederek bu hedefleri geliştirmeye kararlı olduk. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamalarına denk gelen yolculuğumuzda, ülkemize her yıl artan sayıda ziyaretçi çekerek Bodrum’un kültürel ve tarihi dokusuna katkıda bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Yelkenlerimizdeki bu rüzgarla Bodrum’u ve Akdeniz’i güçlendirmeye devam edeceğimize inancımız tam.”

İletişim: bodrumcup.com