Yot Power Catamarans Türkiye’de

Yot Power Catamarans Türkiye’de

Catana ve Bali Catamarans’ı üreten Catana Group’un yeni markası YOT Power Catamarans’ın Türkiye exclusive distribütörlüğünü Catalogic Catamaran Yatçılık aldı.

Kurulduğu 1984 yılından beri dünyanın en iyi performans katamaranları ve 2014 yılından beri de seyir katamaranı kategorisine yeni bir soluk getiren Bali Catamarans’ı üreten Catana Group’un yeni markası YOT Power Catamarans, Cannes Yachting Festival’de dünya lansmanını yaptı.

Catana Group’un inovatif tasarımlarla deniz üzerinde kullanışlı yaşam alanları yaratma vizyonundan yola çıkılarak tasarlanan YOT Power Catamarans, modern çizgisiyle dikkat çekiyor. İlk olarak YOT 36 modelini suya indirmeye hazırlanan marka, 2024’te YOT 41 ve 2025 yılında YOT 46 modelinin lansmanını yapmayı hedefliyor.

10,92 metre boya ve 3,99 ene sahip YOT 36, Mercury marka dıştan takma makinelerle 600hp’ye kadar güç üretebiliyor. Modelin en dikkat çekici özelliklerinden biri ise teknenin iki tarafındaki açılır kapanır elektrikli platformlar. Teknenin enine, 1.40 metre ekleyen bu platformlar teknedeki yaşam alanlarını genişleterek eşsiz bir teras alanı yaratıyor.  

Bir double, bir single kamaraya sahip olan Yot’un her iki kamarasında da özel tuvalet mevcut. Pilot koltuklu dört kişilik dümen mahali ise seyir esnasında maksimum konfor sağlamak için özel tasarlanmış. Hardtop’tan elektrikli olarak çıkan güneş tentesi ise teknenin kıç kokpitindeki oturma alanlarının tamamını kaplayarak gölge alan yaratıyor.

Çift gövdeli olmasının avantajı, yarattığı alana ilaveten en çok teknenin stabilitesinde gözlemleniyor. Yot’ta tek gövdeli motoryatlarda teknenin demirdeyken sallanmadan durmasını sağlayan dengeleyici ekipmanların hiçbirine gerek duyulmuyor.

Tersten okunduğunda “TOY”, yani oyuncak olan marka adı YOT’un eğlence odaklı ruhunu  yansıtıyor.  YOT 36 Türkiye’de ilk defa şubat ayındaki Bosphorus Boat Show Kara Fuarında sergilenecek.

İletişim: cata-logic.com