Aralık sayısında dergimizde neler var?

Aralık sayısında dergimizde neler var?

2019 Aralık ayında dünyadan ve Türkiye’den güncel haberler, yeni tekneler, yeni teknolojiler, yarış haberleri, teknede her zaman işinize yarayacak pratik bilgiler.

Motor Boat & Yachting Türkiye - Kasım sayısı kapağı, 2019

Haberler

  • Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz, piratçılarla yatçıların karşı karşıya geldiği Siyah İnci Kupası‘mda yaşananlar…
  • Bavaria’nın IPS pod’larla donatılmış en büyük motoryatı Bavaria R55 ile Alaçatı açıklarında test seyrine çıkıyoruz.
  • Fiona ve Frank Türkiye gezilerinde Gökova Körfezi’nin davetkâr sularını keşfediyorlar.
  • Sportif özellikleri ve geniş yaşam alanlarıyla dikkat çeken Azimut Atlantis 45 çok güzel inşa edilmiş, kullanması keyifli ve çekici bir tekne.
  • İkinci nesil Jeanneau NC 37, daha da pratik ve süslenmiş bir performans teknesi olarak sunuluyor.
  • Yeni Tekneler; First Yacht 53, Grand Soleil 42 LC, Greenline 45 Fly, Bluegame BGX 70, Chameleon Craft CC10, Absolute 47 Fly

Start Hattı

Türkiye’den..
– Göcek Yat Kulübü tarafından 4-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 17’nci Göcek Sonbahar Yarış Haftası ve Atatürk Kupası yarışları 108 tekne ve 770 yarışçının rekor katılımıyla gerçekleştirildi.
– 31’incisi düzenlenen The Bodrum Cup, yelken ve deniz tutkunlarını ‘Yılın The Bodrum Cup zamanı’ sloganıyla Bodrum’da buluşturdu.
– Göcek Rixos Hotel ana sponsorluğunda ve Göcek Yat Kulübü ev sahipliğinde dördüncüsü düzenlenen Rixos Sailing Cup, 22-25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi.
– Bu yıl 27-28 Eylül tarihlerinde İstanbul Boğazı’nda düzenlenen Turkcell Platinum Bosphorus Cup‘ta objektiflerimize yansıyanlar.

Yurtdışından…
– America’s Cup tarihinde ilk kez kullanılacak, tek gövdeli AC75 yelkenlilerinin göze çarpan özelliklerini sizler için inceledik.
– Fransa’nın önde gelen yelkencilerinden Franscis Joyon rekora doymuyor. Ünlü yelkenci IDEC Sport’un dümenine geçerek Asya Turu kapsamında Hong Kong-Londra rekorunu kırmak için Çin’e doğru mücadele edecek.

Ve dahası Türkiye’den ve dünyadan yarış haberleriyle Start Hattı bölümümüzde.

Akıl Hocası

Yeni Teknolojiler
– Vesper Marine’in yeni akıllı Cortex sistemi cep telefonlarını VHF telsizlere dönüştürüyor.
– Mastervolt’un yüksek güçlü invertör/redresör sistemi Combimaster 3000.
Humphree‘den büyük tekneler için dengeleyici sistem.
– Seakeeper’dan 65-75ft aralığında veya 56 tona kadar tekneler için tasarlanan yeni model Seakeeper 18.
– Deneyimli yelkenci Pip Hare farklı hava durumlarında rüzgâraltına seyirde dümen kontrolü için yapılması gerekenleri anlatıyor.

Sizin için seçtiklerimiz

Yüzen Stil
Yepyeni bir seneyi karşılama heyecanı herkesi sarmışken alışıldık yılbaşı süslemelerinin alternatiflerine göz atıyoruz.

Mavi Edebiyat
19. yüzyılın ikinci yarısındaki Yelkenin Altın Çağı’ndan günümüze ulaşan tek çay clipperı olan ve bu yıl 150. yaşı kutlanan Cutty Sark’ın hikayesi…

Öteki Dünya
Volkswagen’in ikonikleşen otomobili Passat, station wagon modeli Variant ile performans, konfor ve geniş bagaj hacmi vaat ediyor.

Dergimizi okumak için  Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.