Siyah İnci – Pirat & Yat Savaşları 3

Siyah İnci – Pirat & Yat Savaşları 3

Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Siyah İnci Kupası / Pirat & Yat Savaşları, 17 Kasım günü İstanbul Yelken Kulübü ev sahipliğinde yapıldı. Piratçılarla yatçıların karşı karşıya geldiği ve 64 sporcunun mücadele ettiği kupada hava şartları da uygun olunca tüm gün keyif içinde geçti.

FOTOĞRAFLAR: Osman Uğur

KARADAN İZLEME İMKÂNI
Siyah İnci Kupası’nın en önemli özelliği karadan izlenme imkânı sunması. Gittikçe festival havasına bürünen yarışta bu yıl izleyici sayısı, gün boyu 300 kişiye ulaştı. Eker’in sponsorluğunda kahvaltıyla başlayan etkinlik, İtalyan kahvesi Kimbo’nun ve Uniq2go’nun protein barlarının enerjisiyle gün boyu ritmini korudu. Tabii bu ritimde en büyük pay da gün boyu müziğiyle tempoyu düşürmeyen Radyo D’ydi. Radyo D, aynı zamanda Siyah İnci Kupası’na özel canlı yayın yaptı ve hem yarışçıları hem de organizasyon ekibini yayına konuk aldı.

PİRATÇI KOMODOR
Bu yıl yarışa, yelken camiasında neşesi ve esprileriyle tanınan TAYK Komodoru Vedat Tezman da katıldı. Yat yarışlarının duayen ismi Tezman, flokçusu Barış Ünlü ile Kimbo teknesinde ful konsantrasyon yarışıyor.

RÜZGÂR YANIMIZDAYDI
Yarış günü için hava tahminleri 1kt verdiğinden yarışçılar ve organizasyon ekibi güne endişeyle başladı. Oysa Poseidon’un planları farklıydı. Yarışlar 4-5 knot ile başladı ve finale kadar kesilmeden esen rüzgâr, gücünü yavaş yavaş artırarak sağanaklarda 14 – 15 knotlara kadar çıktı. Organizasyon yarış teknelerini en hafif hava ayarlarına göre hazırlamış olduğu için yarışçılar zaman zaman sağanakları karşılamakta zorlandılar.

DREAM TÜRK TV GÖZÜNDEN SİYAH İNCİ KUPASI 2019

Siyah İnci Kupası 2019‘de yaşananların ayrıntıları Aralık 2019 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi Turkcell Dergilik uygulamasıyla IOS ile ANDROID işletim sistemli tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.