Yılbaşını nerede kutlasak?

Yılbaşını nerede kutlasak?

Yılın son ayı yeni yılın habercisi olduğundan kutlama ruhuyla geçiyor. Caddeler, dükkanlar, restoranlar ve oteller yeni yıl giysilerini giyip sahneye çıkıyor. Bu ruhu yakalamak isteyenlere, yeni yıla nerede gireceğine karar verememiş olanlara birkaç önerimiz var.

Sarayda yılbaşı teması

Çırağan Palace Kempinski İstanbul yeni yıl heyecanını ayrıcalıklı konaklama paketleri ve özel aktivitelerle kutluyor. Yılbaşı gecesine özel gala yemekleri, yılbaşı gecesi after party, aralık ayı boyunca yılbaşı temalı beş çayı, yeni yıl brunch’ı gibi çeşit çeşit etkinlikler Çırağan Sarayı’nda olacak. Tüm bunlara ek olarak misafirler çeşitli konaklama paketleri arasından seçim yapabiliyor. Michelin Rehberi tarafından tavsiye listesinde yer alan Tuğra’da yeni yıla özel gala yemeği öne çıkan programlardan. kempinski.com/tr/ciragan-palace

Benzersiz kutlama

İstanbul Boğazı’nın benzersiz manzarasına hâkim Four Seasons Bosphorus yılbaşına yaklaşırken, yeni yıl coşkusunu tüm aya yayılan eğlence, lezzet ve keyif dolu programlarla kutluyor. Lobide gün boyunca, yeni yıl ruhunu yansıtan dekorasyon eşliğinde, misafirler özel lezzetlerin tadına varıyor.

Boğaz’ın eşsiz güzelliğinden ayrılmak istemeyen ama aynı zamanda sıcak bir ortamda keyifli vakit geçirmek isteyen konuklar için de otelin teras bölümünde yılbaşı ışıklarıyla aydınlatılan cam iglolar gün boyu hizmet veriyor. Bu yıl 16-25 Aralık günlerinde düzenlenecek Christmas Market, alışverişin yanı sıra konserler ve workshoplarla yeni yıl coşkusunu yaşatacak. Noel kutlamaları için misafirler 24-25 Aralık’ta Aqua Restaurant ağırlanacak.

Yılbaşı gala yemeği de burada yapılacak. Four Seasons Bosphorus Balo Salonu’nda düzenlenecek yılbaşı kutlamasında Pınar Güner Aktaş ve High Life Orkestrası sahne alacak. Yılın ilk brunch’ı ise Ata Marin Band’in Latin, Flamenko ve Akdeniz müzikleri eşliğindeki canlı performansı eşliğinde misafirlerle buluşacak. fourseasons.com/bosphorus

Mutlu başlangıç

Boğaz manzarasında keyifle zaman geçirebileceğiniz en iyi adreslerden biri olan Swissôtel The Bosphorus içerisinde yer alan mekânlarda yeni yıl coşkuyla karşılanıyor. Swissôtel The Bosphorus, yılbaşı gecesinde, zengin açık büfe ve sınırsız içki sunan latin esintili repertuvarıyla Sabrosa, yılbaşı heyecanını 120 yıllık dağ evinde, İsviçre Alpleri havasında yaşayabileceğiniz Chalet ve yeni yıla hareketli girmek isteyenler için Gabbro gibi farklı konseptli mekânlarında geceye özel menü ve eğlence alternatifleri sunuyor.

Şehirde çok tercih edilen “Yeni yıl brunch”ı ile yılın ilk kahvaltısında da misafirlerini ağırlıyor. Canlı müzik, özel yemek deneyimini aralık ayı boyunca çıkarmak isteyenlerin ortak buluşma noktası olan Swissôtel The Bosphorus, yılbaşı için farklı konaklama seçenekleri de sunuyor. swissotelthebosphorus.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.