Sigorta sektörünün lideri, Türk P&I Sigorta

Sigorta sektörünün lideri, Türk P&I Sigorta

Türk P&I Sigorta A.Ş. 2021 yılına su araçları sorumluluk branşında sektör lideri olarak başladı. Şirket yaklaşık yüzde 30’luk bir pazar payına ulaştı.

Türkiye’de özellikle deniz araçları sorumluluk ve gövde sigortaları branşlarında hizmet vermek üzere 2014 yılında kurulan Türk P&I Sigorta, bu kapsamda ulusal denizcilik firmaları ile başlayan teminat sağlama sürecini son iki yıl içerisinde yabancı piyasalara servis sağlayarak geliştirdi.

Şirket 145 ülkede 370 temsilciden oluşan gelişmiş hizmet ağı ile Survey ve gözetim hizmetleri sağlamakta. Bu sayede deniz yolu ile gidilebilen tüm liman kentlerinde temsilcileri ile yerel hizmet sağlama becerisine sahip.

Sigorta şirketi, Türkiye’de üretilen su araçları ve su araçları sorumluluk branşlarında primin büyütülmesi sürecini başlattı. Doğrudan yurt dışına kaçan primlerin Türkiye’de kalmasının yanı sıra yabancı sigortalılarına servis vererek bir değişime imza attı.

Yüzde 30’luk pazar payı

Firma, dünya devi denizcilik firmalarının plasmanlarında yer alırken aynı zamanda marka değerini arttırarak aranma oranını yükseltmekte. Başta İtalya, Yunanistan, Almanya, İspanya, Rusya, Mısır, Ukrayna, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden armatörler ve işletme firmaları olmak üzere değişik piyasalara teminat satıyor.

Tüm bunların sonucunda Türk P&I Sigorta, iç piyasada Ocak 2021 itibariyle yaklaşık yüzde 30’luk pazar payına ulaşarak sektörün lider sigortacısı olmayı başardı.

Markadan yapılan açıklamada, “Türk P&I Sigorta’nın amacı; hem deniz araçlarının gövde sigortalarında hem de P&I sigortalarında Türkiye sigortacılığının dünya denizcileri arasında bilinen, güvenilen ve tercih edilen bir piyasa olması yönünde öncülük yapmaktır.” denildi.