Wider Yachts ailesi büyüyor

Wider Yachts ailesi büyüyor

Türkiye temsilciliği kısa bir süre önce Nautique Yachting tarafından üstlenilen İtalyan Wider Yachts, ocak ayında suya indirdiği ilk motor katamaran modeli WiderCat 92’den sonra şubat ayında yeni modeli WiLder 60’ı da suyla buluşturdu.

12 metre eni sayesinde büyük iç hacimler sunan 28 metrelik WiderCat 92’nin ana güvertesinin baş tarafı tekne sahibine ayrılmış. Geniş yaşam alanlarına bulunan modelde ana güverte salonunda ise dinlenme ve mutfak bölümü yer alıyor. Dört kamarada sekiz misafir ve dört kişilik mürettebat için konaklama imkânı sunan model, geniş yüzme platformu, 67m2’lik beach club alanı ve katlanabilir bordolarıyla dikkat çekiyor.

İtalya’nın Fano kentindeki yeni tersane Wider Vision Hub’da suya indirilen WiLder 60 ise özel süperyat standardında tasarım ve inşayı 18,9 metrelik tamamen alüminyum bir modelde, özenli bir işçilikle buluşturuyor.

WiLder 60 İtalya'da suda indirildi
WiLder 60 İtalya’da suda indirildi.

Süper model görünümü sunan WiLder 60, Avrupalı sahibi için üretilmiş ve sahibinin kesin spesifikasyonlarına göre tamamlanmış. Teknede, iki adet ikiz misafir odasının yanı sıra, baş tarafta davetkâr bir master kamara var. Özel tasarım mutfak dolabıyla donatılmış bir salon ve içinde kanepeyle televizyonun olduğu bir dinlenme alanı bulunuyor. İç mekân dokunuşlarında, kontrast bej tonlarında lüks deriler, mermerler, zekice tasarlanmış aydınlatma ve parlak kaplamalar var.

Üst baş tarafta bir parti güvertesi, güneşlenme minderleri ve açık havada yemek alanı bulunan sosyal güverte ve sancak tarafında bir dümen var. Çift MAN V8 1300 makinelerle donatılan WiLder 60, seyirde 35 knot ve tam yolda maksimum 40 knot sürate ulaşabiliyor.

İletişim: nautiqueyachting.com