Yenilikçi ve sportif; Riva 76’ Perseo Super

Yenilikçi ve sportif; Riva 76’ Perseo Super

Riva’nın yeni 76’ Perseo Super modeli denize indirildi. Tekne sonbaharda Cannes Yachting Festival’de görücüye çıkacak.

Bol ödüllü 76’ Perseo’nun varisi Riva 76’ Perseo Super, 27 Mayıs’ta, tersanenin 76 ila 130 feet arasındaki modellerini ürettiği La Spezia’da denize indirildi. 23,25 metre (76 feet) toplam uzunluğa ve 5,75 metre (18 feet) maksimum kirişe sahip olan yeni Riva sport-fly’da 40 metrekareden fazla camlı yüzey bulunuyor.

Hem teknik hem de tasarım işlevlerine sahip maun ve cilalı paslanmaz çelik detaylarıyla, otantik Riva geleneğine saygı duruşunda bulunan tasarım, teknenin sportif görünümünü artırıyor. Maksimum keyif düşünülerek planlanan kokpitteki yemek alanı, masanın alçaltılması ve minderlerle kaplanmasıyla birlikte kolayca bir güneşlenme alanına dönüşebiliyor. Yaklaşık dört metrekarelik geniş güneşlenme bölgesi yeterli mahremiyet sunuyor.

Yatın aerodinamik hatlarına mükemmel bir şekilde entegre edilen sun deck, hem tamamen mahremiyet içinde dinlenmek hem de tekneyi ayrıcalıklı bir konumdan yönetmek için bir yer sağlıyor. Kum rengi meşe ve açık veya koyu cilanın zarif kombinasyonu, tüm ana güvertenin yanı sıra bir bütün olarak yatın iç mekanının ayırt edici bir özelliği olmuş. Sahibi ayrıca alternatif olarak gül ağacını da tercih edebiliyor.

Standart Riva 76′ Perseo Super, misafirlerini alt güvertede, tümü içerisinde banyosu bulunan üç kabinde ağırlasa da, isteğe bağlı olarak dördüncü bir kabin de tekneye uyarlanabiliyor. Küçük bir salon ve ayrı bir mutfağın tamamladığı alt güverte, mümkün olan en iyi ses yalıtımını sunuyor.

Ferretti Group CEO’su Alberto Galassi, “Sadece Riva bir efsaneyi geleceğe taşıyabilir, çünkü sadece Riva markanın geleneğinin kodlarını ve estetik ve teknolojik bilgi birikimini mükemmel bir şekilde anlayabilir. Sonuç, olağanüstü güzelliği zarafet ve sportiflik yayan Riva 76′ Perseo Super. Adı gibi gerçeği de süper.” diyerek yeni modeli övüyor.

Hali hazırda satılmış olan Riva 76’ Perseo Super, sahibiyle geçireceği yazın ardından eylül ayında 2021 Cannes Yachting Festival’de görücüye çıkacak. www.remmarin.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.