Bosphorus Cup’ta kazanan Asterisk

Bosphorus Cup’ta kazanan Asterisk

“Boğazın Yarışı 20 Yaşında” mottosuyla, bu yıl 23-26 Eylül tarihlerinde gerçekleşen Bosphorus Cup yelken yarışlarında büyük kupayı kazanan ekip Hasip Gençer liderliğindeki “Asterisk” oldu.

Bosphorus Cup 2021 23 Eylül’de başladı ve üçüncü gün gerçekleşen Caddebostan etabıyla sona erdi. Şampiyonluk Hasip Gençer kaptanlığındaki Asterisk yelkenlisinin oldu. Yarış, on farklı ülkeden 51 teknenin 500’e yakın yelkenci katıldı.

“Boğazın Yarışı 20 Yaşında” sloganıyla düzenlenen bu yılki yarış, 25 Eylül Cumartesi günü gerçekleşen Boğaz Yarışı etabının ardından, 26 Eylül Pazar günü Caddebostan etabında da kıyasıya bir rekabete sahne oldu. Caddebostan’da yelkenliler 10 knot’ı bulan rüzgar eşliğinde nefes kesen bir mücadele gerçekleştirdiler.

Son gün yarışları tamamlandıktan sonra dört günlük organizasyonda büyük kupanın sahibi de belli oldu. Asterisk ekibi Kalamış Marina’da Trofe Kupası’nı evlerine götürmek üzere aldılar.

20 yaşını kutlayan Bosphorus Cup ile ilgili bilgiler veren Bosphorus Cup Kurucusu Orhan Gorbon, böylesine güç bir organizasyonu yıllardır başarıyla gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Gorbon sözlerini şöyle sürdürdü: “Bosphorus Cup dünyadaki en önemli yelken yarışlarından birisi konumunda ve Boğaz Yarışı etabı onu eşsiz kılıyor. Tüm dünyadan yelken severlerin takviminde yer alan, takip ettikleri bir yarış konumundayız. 20 yıl boyunca uluslararası seviyede böylesi bir etkinliğin gerçekleşmesinde emeği ve desteği olan herkese buradan teşekkür etmek istiyorum.”

Boğaz'da heyecan
Yarışta heyecan üç gün sürdü

Yarışın sonuçları:

Genel sıralama
1.Asterisk
2.Setur Marinas Cheese
3.Borusan Racing Çılgın Sigma 2

BTC 2
1.Özay Sailing Team-Electron
2.Pfizer Hedef Yelken
3.Wasabi Dentaprime

Cruiser
1.Puff
2.IYK Blue Wind
3.My First – Yıldızlar Takımı

Sportsboat
1.Adios
2.KS Global Lojistik Ebruli
3.Code – Zero

ORC
1.Setsail
2.Chocolate
3.Essentia