35.5 metrelik Sea Star sahibine teslim edildi

35.5 metrelik Sea Star sahibine teslim edildi

Mengi Yay Yatçılık, özel tasarlanıp üretilen 35.5 metre Sea Star motor yatını sahibine teslim etti.

Mengi Yay Yatçılık, özel olarak tasarlanıp üretilen 35.5 metre Sea Star motor yatının imalatını Mayıs 2020’de tamamlayıp Temmuz ayında sahibine teslim etti. Dış tasarımı VYD Studio’ya, iç tasarımı ise BTA’ya ait olan, Sea Star toplamda 10 misafir ve 6 personel için yaşam alanına sahip.

Sea Star, bu büyüklükte özel yapım olarak üretilen nadir yatlardan biri. VYD tarafından yapılan dış tasarım ve BTA tarafından üstlenilen sofistike iç tasarımı ile Sea Star, keskin hatları ve koyu gri metalik dış görünüme sahip lüks ve çok yönlü bir motor yat.

İç mekân detayları tamamen açılabilir salon tasarımı, yan balkonları ve beach club özellikleri ile normalde 40+ yatların sahip olduğu özellikler barındırıyor. Geniş güverte alanları, ön güverte oturma grubu, güneşlenme ve açık hava oturma alanına sahip Sea Star’ın tasarımı dış ve iç alanı birbirine bağlayan ve böylece iç alanda iken bile deniz ile bütünlük sağlıyor.

Sea Star CAT C32 1900HP makineye sahip ve 22 knot hıza kadar çıkabiliyor. Yükseltilmiş pilot kabini ile sportif ve modern bir görüntüye sahip. Sea Star ekonomik hızda 550 deniz mili mesafe kat edebiliyor. Bir master, iki VIP ve iki misafir kamarası ile 10 misafirin konaklamasına imkân tanıyor.

Mengi Yat’tan yapılan açıklamada, “Birden çok ödül sahibi 44m Virtus’un (şimdi Tatiana V) tesliminden kısa süre sonra Mengi Yay takımı tarafından 35.5m Sea Star’ı teslim etmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.” denildi.