Ares Yachts’tan Simena

Ares Yachts’tan Simena

Ares Yachts’ın 62 metrelik amiral gemisi, yelkenli süper yat SIMENA ortaya çıktı. Antalya merkezli tersane, teknenin iç ve dış tasarımların detaylarını da açıkladı.

Ares Yachts’ın 62 metrelik amiral gemisi, yelkenli süper yat SIMENA ortaya çıktı. Antalya merkezli tersane, Taka Yacht Design’ın tasarladığı dış ve Design Unlimited tarafından tasarlanan iç tasarımların detaylarını da açıkladı.

RINA Sınıf C gerekliliklerine göre tasarlanmış, her yere gidebilecek çelik kompozit bir yelkenli olan SIMENA, geleneksel döşemeli tik güvertelere ve cilalı Sipo Maunu dış doğramalara sahip olacak. Gemi inşaat mühendisi ve Taka Yacht Design’ın sahibi Osman Tanju Kalaycıoğlu, dış tasarımın, daha yumuşak bir yelken çağından ilham alan ve klasik ile moderni kolaylıkla birleştiren bir anlayışta olduğunu belirtiyor.

SIMENA’da, 12 misafir ve dokuz mürettebata kadar şık ve konforlu bir konaklama olanağı sunuluyor ve tekne sahibinin süiti, ana güvertenin baş tarafında en iyi konumda.

Teknenin gücü, yatın 6 knot’a kadar elektrik gücü altında sessizce çalışmasını sağlayan gelişmiş bir hibrit tahrik sistemi tarafından sağlanıyor. Buna ek olarak, 882 kW’lık bir dizel motor, 220 kW’lık elektrik motorlarını destekleyerek, 11 knot hızla seyrederken 4.000 deniz mili menzil ile 15 knot’luk azami hıza ulaşmasını sağlıyor.

Seçilen malzemeler açısından ceviz, iç mekanın temelini oluşturuyor ve baştan sona antika pirinç vurgulara sahip tonlarda dokulu deriler ve kumaşlarla tamamlanıyor. Yatın zarif tarzdaki banyolarına taşınan duşlarında Calacatta Oro ve Patagonia White mermerlerinin yanı sıra desenli karoların birleşimi de yer alıyor.

Ares Yachts, bugüne kadar 15’ten fazla ülkeye 230’dan fazla gemi teslim ederek askeri ve ticari gemileriyle sağlam bir itibar kazandı ve şimdi lüks yatçılık arenasında daha da genişlemeyi hedefliyor. aresyachts.com

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.