Bluegame BGM75

Bluegame BGM75

Bluegame ilk motor-katamaranlarının çok gövdeliler pazarının bir parçası olmadığını ve paralel bir kategorinin öncüsü olduğunu ısrarla belirtiyor. Teknenin dikkat çekici noktası mütevazı eni. 8,15 metre ile tam boyun üçte birinin biraz üzerinde kalan en, bir katamaranla bir tek gövdeli arasında bir noktada kalıyor.

Bu özelliği tekneyi, tek hamlede, klasik katamaranın geleneksel kutu formundan farklı yapıyor ve buna yeni teknenin baş taraftaki eğimini de eklediğinizde tanınmış BGX70 ve BG72 ile benzer bir profil ortaya çıkıyor.

BGM75 tüm yönleriyle biraz farklı görünüyor.
BGM75 tüm yönleriyle biraz farklı görünüyor.

 

Daraltılmış ene karşın kamaraların iki gövde arasında kalan bölge de dahil tüm eni kullanıyor olması aşağıda çok geniş hacimler yaratıyor. Baş taraftaki tam en master süit ve sancaktaki kullanışlı mürettebat kamarasına ek olarak mevcut hacimleri iki veya üç misafir kamarası için kullanabiliyorsunuz.

Kamaralar için bu tek gövdeli yaklaşımının köprü altı derinliğini ve dümen dinamiklerini nasıl etkileyeceğini görmek ilginç olacak, ancak stil ve hacimler anlamında modelin çok başarılı olduğu kesin.

Bluegame BGM75 dikkat çekici büyüklükte bir beach club'a sahip. 
Bluegame BGM75 dikkat çekici büyüklükte bir beach club’a sahip. 

 

Önceki modellerde olduğu gibi, BGM75 de geleneksel güverte fikrine karşı çıkıyor. Kamaraların gerisinde, makine dairesi ve garajın arkasında, alt güverte her iki tarafında açılır terasları olan dev bir yüzme platformuna uzanıyor. Geniş çepeçevre ana güverte kıçtaki omurga hattına dik açık merdivenlerle bu seviyeye iniyor ve kıç havuzluk da benzer yolla üst güneşlenme güvertesine bağlanıyor.

Yukarıdaki bu alanda bir yemek masası, bir oturma grubu, bazı güneşlenme minderleri ve üçlü dümen bulunuyor. Bu düzenlemeyle kıçtaki oturma alanı ve baştaki yemek bölümüne ayrılmış ana güverte salonunu genişletiliyor. Doğal olarak, teknedeki tek iç mekân günübirlik alan olan salon çok geniş sayılmaz, ancak dışarıdaki çok geniş ortak kullanım alanları ve pratik hareket kolaylığıyla, Bluegame’in Akdeniz referansı kesinlikle çok iyi.

Baş taraftaki tam en master süit alışılmışın dışında bir görünüme sahip.
Baş taraftaki tam en master süit alışılmışın dışında bir görünüme sahip.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 22.70m (74ft 4in)
EN 8,15m (26ft 7in)
MAKİNELER Çift 550-625hp Volvo D8 IPS
MAKSİMUM SÜRAT 20 knot
FİYAT 6 milyon 400 bin Euro (Güncel fiyat için iletişime geçiniz)
İLETİŞİM triodeniz.com