Bodrum halk plajları kullanıma hazır

Bodrum halk plajları kullanıma hazır

Bodrum halk plajları yaz sezonuna hazırlık kapsamında Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yeniden düzenlendi.

Bahar gelse de tüm dünyayı etkileyen koronavirüs (kovid-19) salgını nedeniyle yaz sezonu için hazırlıklar yapılamamış, pandemi tedbirleri kapsamında plajlar 1 Haziran’a kadar kapatılmıştı. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yeni normale geçiş sürecinde mayıs ayı ortasında plajların da 1 Haziran’da açılacağının açıklanmasının ardından Bodrum Belediyesi ekipleri, Bordum’da gezilecek yerlerin başında gelen halk plajları için çalışmalarına başladı.

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, sosyal mesafe kuralları gereği halk plajlarında şemsiyeler denizden 3 metre, kendi aralarında ise 5 metre mesafeyle konumlandırılarak yeni düzen oluşturuldu. Yapılan çalışmalar arasında yeni düzen haricinde soyunma kabinlerinde bakım, plaj genelinde ise tesviye ve temizlik çalışması yapıldı.

Sekiz farklı ekiple yapılan çalışmalar sürdüren Destek Hizmetleri Müdürlüğü çalışanları Kumbahçe, Göltürkbükü, Gölköy, Gündoğan, Gümbet ve Ortakent-Yahşi‘de bulunan halk plajlarından başlayarak belirlenen plan doğrultusunda ilçe genelindeki 10’u mavi bayraklı toplamda 30 halk plajını koronavirüs (kovid-19) salgını tedbirlerine uygun olarak hazırlamaya başladılar.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklamalarına göre pandemi şartları göz edilerek yapılan çalışmalardan en önemli konu vatandaşların sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymaları olacak.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.