Boot Düsseldorf 2022 iptal oldu

Boot Düsseldorf 2022 iptal oldu

Yat dünyasının iple çektiği “boot Düsseldorf 2022” yeni koronavirüs varyantı Omicron’un hızla yayılması nedeniyle alınan önlemlerin ardından iptal edildi. Fuar geçen sene de pandemi sebebiyle yapılamamıştı.

22-30 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleşmesi  planlanan boot Düsseldorf 2022 iptal oldu. Dünyada vaka sayılarının hızla yükselmesine sebep olan Omicron varyantı sebebiyle ülkeler yeni önlemler alıyor.

Alman hükümeti geçen günlerde, Kovid-19’un Omicron varyantının hızlı yükselişi nedeniyle 750’den fazla ziyaretçiyle gerçekleşecek etkinlikleri Ocak ayı sonuna kadar iptal ettiğini duyurdu. 30 Aralık’tan itibaren Almanya, Kuzey Ren-Vestfalya’da geçerli olacak Kovid Koruma Yönetmeliği’yle daha fazla kısıtlama uygulanacak.

Düsseldorf fuarının normalde yaklaşık 250.000 ziyaretçisi oluyordu. 2021 yılında da koronavirüs önlemleri kapsamında iptal edilen fuar böylece bu sene de tekne tutkunlarından uzak kalacak.

Alman medyasından Rheinische Post’un haberine göre, Messe Düsseldorf Başkanı ve CEO’su Wolfram Diener’in “Fuarı büyük bir üzüntüyle iptal ediyoruz. Sağlığın korunmasına boyun eğiyor ve bunu bir vatandaşlık görevi olarak görüyoruz.” dedi. Yeni kovid varyantı ve Avrupa genelinde artan vakalar nedeniyle boot Düsseldorf’tan çekildiğini açıklayan firmalar da olmuştu.

Türk firmalarının da aralarında bulunduğu pek çok önde gelen marka Düsseldorf 2022’de lansmanlar gerçekleştirecekti. Fuar için bilet alanların biletlerinin geri ödemelerinin yapılacağı açıklandı.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.