DADDRalli Karadeniz sona erdi

DADDRalli Karadeniz sona erdi

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği tarafından düzenlenen “DADDRalli Karadeniz 2022”nin son limanı olarak Viaport Marina Tuzla’ya gelen 17 yelkenli yat, “Sevgi Çemberi” oluşturdu.

Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneği (DADD) tarafından düzenlenen “DADDRalli Karadeniz 2022” sona erdi. Karadeniz’i dünya yelken turizmine açmak, bölgenin doğal ve turistik güzelliklerini keşfetmek düşüncesiyle dördü yabancı toplamda 23 yelkenli yat ve 48 amatör denizci, 1 Temmuz 2022 tarihinde İstanbul’dan yola çıkarak, yaklaşık 2 ay süren seyir ardından Viaport Marina Tuzla’da pontonlara bağlandılar.

DADDRalli Karadeniz 2022
DADDRalli Karadeniz’e 23 yelkenli yat katıldı.

Türk amatör denizcilerle birlikte İngiltere, Fransa, Hollanda, Slovenya, Güney Afrika gibi ülkelerden gelen yabancı denizciler, iki ay boyunca Türkiye ve Gürcistan’ın tüm köşelerini ve Karadeniz’i tanıma fırsatı buldu.

İstanbul’dan yola çıkarak, Şile, Kefken BB, Ereğli Limanı, Amasra, Kurucaşile BB, İnebolu, Çaylıoğlu BB, Gerze BB, Samsun Limanı, Fatsa BB, Kumbaşı BB, Tirebolu, Beşikdüzü BB, Faroz BB, Gündoğdu BB, Hopa, Poti, Yeniay BB, Görele BB, Sinop, Akliman, Cide BB ve Filyos limanlarına uğrayan denizcilere Şile’den dönüş yolunda Viaport Marina Müdürü Abdullah Armağan da eşlik etti.

2 aydan uzun süren seyrin ardından Tuzla’ya ulaşan denizciler, oluşturdukları sevgi çemberinin ardından son liman olarak Viaport Marina Tuzla’ya ulaştılar. Marina’da verilen kapanış yemeğinin ardından DADDralli Karadeniz 2022 sona erdi.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.