Dinghy Rings ile botunuzu güvenle taşıyın

Dinghy Rings ile botunuzu güvenle taşıyın

Yıllar önce botunuzu tam şişmiş halde taşımanın tek yolu bir çift mataforaydı. Şimdi vinçler, bot garajları, hidrolik yüzme platformları, Hurley mataforaları (dönerek denize inen beşikler) ve daha pek çok bot taşıma sistemi kullanılır hale geldi. Bunlardan en basiti ve en uygun fiyatlılardan biri Weaver Snap Matafora.

Sistem botunuzu yüzme platformunuzun kenarına bağlıyor ve dikey bir dönüşle botu kıçaynaya kadar kaldırıyor. Kısa süre öncesine kadar Weaver giriş seviyesindeki bu pazarı ele geçirmişti. Şimdiyse İsveç’ten gelen farklı bir çözüm dikkat çekiyor. Sisteme Dinghy Rings adı verilmiş; ismi ürünün ne olduğunu çok iyi anlatıyor. Dinghy Rings döner bir rotla birbirine bağlı iki paslanmaz halkadan oluşuyor. Kullanımı için şişme botunuzun sivri ucunu halkaların içine geçiriyor ve botun baş tarafını yukarı kaldırıyorsunuz.

Ürünün Weaver sisteminden en büyük farkı botun baş tarafı yukarı gelecek şekilde taşınması. Sonuçta, botun boyu en haline gelmiyor, böylece dar bir tekneniz varsa botun iki taraftan çıkıntı yapması önleniyor. Ayrıca, yalnızca 45 derece kaldırarak küçük bir dıştan takma makinenin yerinde bırakılması da mümkün olabiliyor. Sistem üç versiyonda üretiliyor: Flex modelinde yumuşak makaralarla kıçaynada geçici kullanım sağlanıyor; Slim, yüzme platformuna bağlanıyor; Bot ise kıçaynaya sabitleniyor. Fiyatlar 420 Euro’dan başlıyor.
İletişim: www.alexmarine.gr

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.