Ecem Güzel, yelkende Paris 2024 vizesini alan ilk isim oldu!

Ecem Güzel, yelkende Paris 2024 vizesini alan ilk isim oldu!

Arjantin’de düzenlenen ILCA 6 Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda Galatasaray Yelken Şubesi’nden Ecem Güzel, 243 net puanla 36. sırayı elde ederek Türkiye’ye Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için ilk yelken kotasını kazandıran isim oldu.

Arjantin’in Mar del Plata kentinde 3-10 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen ILCA 6 Kadınlar Dünya Şampiyonası, Türkiye için önemli bir başarıyla sona erdi. Altın Grup’ta mücadele eden Galatasaray Yelken Şubesi sporcusu Ecem Güzel, 51 sporcu arasındaki rekabeti 243 net puanla 36. sırada tamamlayarak Türkiye’ye Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için ilk yelken kotasını kazandırdı.

Ecem Güzel ve antrenörü Kemal Muslubaş
Ecem Güzel ve antrenörü Kemal Muslubaş

ILCA 6 Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda Danimarkalı Anne-Marie Rindom birinci olurken, Ecem Güzel’in başarısı Türkiye’yi yelkende olimpiyat yolunda önemli bir adım atmaya taşıdı. 24-31 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek ILCA 7 Dünya Şampiyonası’nda ise Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Berkay Abay ve Yiğit Yalçın Çıtak, Türkiye’yi temsil edecekler.

50 sporcunun ILCA 6 Gümüş Grupta mücadele ettiği yarışta ise Çağla Dönertaş (Fenerbahçe Doğuş Yelken) 5. sırada, Okyanus Arıkan (ARM Urla Yelken Kulübü) 33. sırada yarışı tamamladı.

2024 ILCA 6 Dünya Şampiyonası’nda ülkemize kotayı kazandıran sporcumuz Ecem Güzel’i, mücadele eden tüm sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyoruz.