Eker Yelken Takımı ABD’deydi

Eker Yelken Takımı ABD’deydi

Eker Yelken Takımı, ABD’de düzenlenen “J/70 Midwinters” yelken yarışında 3. Seri One-Pro Kategori şampiyonu oldu.

Eker Süt Ürünleri, yelken takımıyla katıldığı uluslararası etkinliklerde Türkiye’yi gururlandıran başarılar kazanıyor. Eker Yelken Takımı son olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen “J/70 Midwinters” yelken yarışında 3. Seri One-Pro Kategori Şampiyonu oldu.

ABD’nin Florida eyaletinin Tampa şehrinde bulunan Davis Island Yacht Club, DIYC J70 Winter Series’in son ayağına ev sahipliği yaptı. 2-4 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleşen kupada, 8 ülkeden 58 farklı J/70 takımı mücadele etti.

Nevra Eker’in dümenciliğinde, Cem Gözen, Yaşar Doğa Arıbaş ve Can Koçak’tan oluşan Eker Yelken Takımı, organizasyona Türkiye’den katılan tek takım olarak ülkemizi temsil etti.

Büyük heyecan yaşandı

Nevra Eker’in dümenciliğinde, Cem Gözen, Yaşar Doğa Arıbaş ve Can Koçak’tan oluşan Eker Yelken Takımı, ülkemizi temsil etti.

Dünyanın en iyi yat yarışçılarını, en hızlı tekneleri ve en deneyimli takımları buluşturarak büyük bir yelken heyecanı yaratan turnuva, hava şartlarından kaynaklanan sorunlarla başladı. İlk iki gün rüzgarsızlıktan dolayı yarış yapılamadan tamamlandı.

Son gün ise kuvvetli rüzgar ve yağış sebebiyle yarışlara planlanan zamandan daha geç başlandı. Yarışlar, kurulan kısa parkurda gerçekleşti. 12-20 Knot aralığında esen sert havada gerçekleşen üç yarış sonunda Eker Yelken Takımı seriyi OnePro sınıfında birinci, genel klasmanda ise on altıncı olarak tamamladı.

J/70 Midwinters 3. serisinin genel klasmanda şampiyonu ABD takımı Catapult olurken, Corinthian klasman şampiyonu ise Bermuda takımı Hedgehog oldu. Zorluk derecesi yüksek bir seriyi şampiyonlukla tamamlayan Eker Yelken Takımı, organizasyonun başarılı ekipleri arasına adını yazdırdı.

Dergimizi Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.