Ferretti Group, Riva tersanesini yeniledi

Ferretti Group, Riva tersanesini yeniledi

Ferretti Group, Riva modellerinin üretildiği, tamamen yenilenen, La Spezia Tersanesi’nin resmi açılışını yaptı.

Ferretti Group, tamamen yenilenen La Spezia Tersanesi’nin resmi açılışını 17 Mayıs’ta gerçekleşen törenle yaptı. Riva Yacht modellerinin üretildiği tersanenin açılış törenine, Ferretti Group Başkanı Tan Xuguang ve CEO Alberto Galassi’nin yanı sıra yerel yetkililer ve Weichai’den grubun uzun süredir hissedarları olan bir heyet de katıldı.

La Spezia üretim tesisi yenilemelerin ardından çok önemli bir endüstriyel rol oynayacak. Tersane, 200’ü doğrudan çalışan dahil olmak üzere günlük 750’den fazla işçiyi istihdam ediyor. Tesis Ferretti Grubu için Ligurya ve Tiren Denizi bölgesinde stratejik bir merkezi temsil ediyor.

Yenileme çalışmaları, Riva yatlarının üretildiği La Spezia’daki tersanenin üretim ve yönetim bölümlerinin yanı sıra yat sahiplerine, kaptanlara ve mürettebata konukseverlik sunan bekleme alanını da kapsıyor.

Tesis, toplam 64.000 metrekarelik yüzey alanına yayılmış, 400 metrekarelik rıhtımdaki 33 bağlama yeri, 21 üretim istasyonuna sahip dört endüstriyel hangarı ve ayrıca boyama işlemine ayrılmış toplam 1.000 metrekarelik iki hangardan oluşuyor.

Artık Riva Lounge gibi özel amaca yönelik tasarlanmış alanlara sahip olan üretim merkezi, 76 feet’ten 130 feet’e kadar yedi Riva modelini üretmeye odaklanıyor. Tesis tam olarak faaliyete geçtiğinde, yılda uzunluğu 40 metreye kadar olan 30 teknenin daha suya indirilmesi mümkün olacak.

Tersane, doğaya ve çevreye saygılı olmayı ve korumayı da hedefliyor. Ferretti, çevreye saygı göstererek yerel bölgeyi ve yatçılıktaki mükemmelliğini tanıtmak için “Miglio Blu” (Mavi Yol) projesini de yarattı.

Yeni açıklanan mükemmel üç aylık raporun ardından açılış töreni, tersanenin yeni görünümünü yerel ve ulusal yetkililerden oluşan bir izleyici kitlesiyle ilk elden görme fırsatı ve grubun başarılarının değerlendirilmesi için önemli bir an oldu.